UWAGA!

Zapisz się na kurs pływania i ratownictwa wodnego na nowym basenie

2015-10-07
07:00
 

 Brak Ci pomysłu aby odciągnąć swoje dziecko od komputera? Zapisz je już dziś na naukę pływania albo kurs asystenta ratownika wodnego. To właśnie teraz jest najlepszy czas, by rozpocząć przygodę z ratownictwem wodnym.

Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na:
       Kurs nauki pływania dla osób dorosłych – zajęcia będą odbywały się w poniedziałki o godz. 20.00 . Kurs składa się z 8 zajęć trwających 60 minut . Całkowity koszt szkolenia wynosi 300 zł. Startujemy 12 października w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” w Elblągu.
       Szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego – egzaminy sprawdzające umiejętności pływackie odbędą się 11 października o godz. 16.30 oraz 17 października o godz. 14.10 w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Koszt egzaminu 10 zł.
      
       Asystent ratownika wodnego
(odpowiednik dotychczasowych stopni młodszy ratownik WOPR i Ratownik WOPR lub etap I i II)
       Szkolenie adresowane dla osób od 14. roku życia deklarujących pracę społeczną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych, w ramach działalności statutowej EL WOPR. Szkolenie składa się z co najmniej 36 godzin, w tym 10 godzin zajęć teoretycznych i 26 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie zakończone wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia asystenta ratownika wodnego. Koszt 400 zł + 100 zł koszty egzaminu końcowego.
      
       Ratownik wodny (odpowiednik dotychczasowych stopni WOPR: młodszy ratownik + ratownik + ratownik wodny śródlądowy, morski, pływalni)
       Szkolenie adresowane dla osób pełnoletnich, posiadających aktualne zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i uzyskaniu tytułu ratownika (na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 r. o państwowym ratownictwie medycznym). Szkolenie składa się z co najmniej 63 godzin, w tym co najmniej 20 godzin zajęć teoretycznych oraz co najmniej 43 godzin zajęć praktycznych.
      
       Szkolenie zakończone egzaminem składanym przez Komisję Egzaminacyjną oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.
       Ratownik Wodny może podejmować pracę zawodową na kąpieliskach, basenach, pływalniach, plażach nadmorskich, na rzekach i jeziorach. Koszt szkolenia 900 zł + 100 zł koszty egzaminu końcowego.
      
       Doszkolenie do stopnia ratownika wodnego – dla ratowników posiadających stopień młodszy ratownik WOPR i ratownik WOPR. Koszt szkolenia dla absolwentów kursu młodszego ratownika 500 zł + 100 zł za egzamin i uprawnienia. Koszt szkolenia dla absolwentów kursów ratownik WOPR – 400zł + 100 zł za egzamin i uprawnienia.*

 


       Wszystkie kursy kończą się zajęciami i egzaminem na wodach otwartych.
      
       Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu Biura Elbląskiego WOPR tel. 55 230 40 55 lub na stronie www.elblaskiewopr.pl.
      

***
      
Decyzją Ministra Spaw Wewnętrznych z dnia 16 października 2013 r. wydaną na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18 sierpnia 2011 r. (Dz.U.208 poz. 1240) Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego.
------ Reklama -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej