Zgodnie z planem (piłka ręczna)

Elbląg, Zgodnie z planem (piłka ręczna)

Nasza drużyna nie zawiodła swoich kibiców i pewnie zwyciężyła w Olkuszu. Start wygrał z miejscowym SPR-em 32:23 (17:13).

Dwa mecze Startu
       Elblążanki mają za sobą pierwszy z dwóch zaplanowanych meczów. Pewnie wygrały ligowy pojedynek z ostatnim w tabeli SPR-em, a jutro w ramach rozgrywek Pucharu Polski zmierzą się w Kępnie z miejscową Polonią. Rewanż zostanie rozegrany w Elblągu i wiele wskazuje na to, że będzie jedynie formalnością.

Wyrównany początek

Dość niespodziewanie początek niedzielnego pojedynku był wyrównany. Skazany na pożarcie SPR wygrywał po pięciu minutach jednym trafieniem. Elblążanki walczyły o wyjście na prowadzenie i udało się po kwadransie gry. Końcowe minuty pierwszej połowy należały już do podopiecznych trenera Antoniego Pareckiego. Elblążanki przyśpieszyły i do przerwy prowadziły 17:13.

Powiększanie przewagi

W drugiej odsłonie przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Start podobnie jak w pucharowym pojedynku z SPR-em w Elblągu z każdą minutą podwyższał przewagę. Na kwadrans przed końcem pojedynku było 24:18. W końcówce meczu elblążanki jeszcze bardziej odskoczyły outsiderowi ligi i wygrały ostatecznie dziewięcioma trafieniami.

Jutro mecz w Kępnie

Ze względów ekonomicznych na jutro przeniesiono pucharowy mecz z Polonią Kępno. Dla trenera Pareckiego pojedynek z pierwszoligowcem będzie zapewne okazją do dokonania zmian w składzie. Początek poniedziałkowego meczu o godz. 17.

SPR Olkusz – Start Elbląg 23:32 (13:17)

Zobacz tabelę PGNiG Superligi.

Najwięcej bramek: dla SPR-u - Paulina Marszałek 5, Monika Pastwa 4, Agata Wcześniak 3; dla Startu - Kinga Grzyb 7, Joanna Waga, Edyta Szymańska - po 5.