UWAGA!

"Złota" Sandra

 Elbląg, Sandra Kruk, mistrzyni Polski w boksie
Sandra Kruk, mistrzyni Polski w boksie (fot. archiwum prywatne)

Sandra Kruk (niestowarzyszona, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Bokserski) zdobyła tytuł mistrzyni Polski w boksie olimpijskim. Pochodząca z Pasłęka zawodniczka w finale wagi do 57 kg na punkty pokonała Kingę Szlachcic.

Od 16 listopada w Wałczu trwają mistrzostwa Polski kobiet w boksie olimpijskim. Miło nam donieść, że pochodząca z Pasłęka Sandra Kruk zwyciężyła w wadze do 57 kg. W półfinale pokonała na punkty Karolinę Tracz z Kleofasa AZS AWF Katowice. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zawodnicza ze Śląska triumfowała niedawno na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Na pięściarkę z północy okazało się to jednak za mało i sędziowie jednogłośnie wskazali na triumf Sandry Kruk.

W finale na Sandrę Kruk czekała Kinga Szlachcic z SKF Boksing Zielona Góra. I w tym przypadku sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie wskazali na zwycięstwo zawodniczki Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Dzień wcześniej w Wałczu rozpoczęły się mistrzostwa Polski mężczyzn, w których w wadze do 81 kg startował Michał Łoniewski. Pięściarz elbląskiej kontry pierwszą swoją walkę z Karolem Nikodemem z Wisły Kraków wygrał na punkty. W drugiej, niestety musiał uznać wyższość Jana Lauka z Shark Łódź, z którym przegrał na punkty. I zawodnik Kontry do Elbląga wrócił bez medalu.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)