UWAGA!

Zmiana warty w Mlexerze

 Elbląg, Mirosław Kozłowski, prezes Mlexera Elbląg
Mirosław Kozłowski, prezes Mlexera Elbląg (fot. Anna Dembińska)

18 maja w Elbląskim Klubie Sportowym odbędzie się Walne Zebranie Członków. Dotychczasowy prezes Mirosław Kozłowski zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję.

Elbląski Klub Sportowy Mlexer w tym roku obchodzi 60. urodziny. I trzeba powiedzieć, że „staruszek“ trzyma się całkiem krzepko. Obecnie w klubie działa jedna sekcja: tenisa stołowego. Pierwsza drużyna z powodzeniem walczy w II lidze, rezerwy zajmują drugiem miejsce w III lidze. Niedawno informowaliśmy też o zdobyciu przez elblążan Wojewódzkiego Pucharu Polski, Wojciech Chrząszcz awansował do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Trwa też odbudowa grup dziecięcych i młodzieżowych nad którą pieczę sprawuje trener Jan Kinal.

Spotkanie urodzinowe odbędzie się 23 kwietnia w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

- W przeszłości w Mlexerze funkcjonowało kilka sekcji m.n. piłka nożna, kolarstwo, tenis stołowy. W sekcji kolarskiej swoje kariery sportowe zaczynali m. in. bracia Wadeccy. Klub w swojej historii przeżywał różne koleje losu, ostatecznie udało się przetrwać tylko sekcji tenisa stołowego - mówił Mirosław Kozłowski, prezes Mlexera. - Na tym spotkaniu chcemy podziękować naszym sponsorom, gdyby nie oni, to nie wiem, w jakim miejscu bylibyśmy dziś.

Dla Mirosława Kozłowskiego będzie to jedno z ostatnich wystąpień w roli prezesa klubu. 18 maja w Mlexerze odbędzie się Walne Zebranie Członków, a dotychczasowy prezes, na dzisiejszej konferencji prasowej, zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję.

- 12 lat temu treningi odbywały się w sali sportowej w ówczesnej siedzibie ZSZ nr 1 oraz w Zespole Szkół Gospodarczych. Dziś mamy warunki, których zazdroszczą nam w innych ośrodkach. Przede wszystkim mamy do dyspozycji salę do tenisa stołowego w Hali Sportowo-Widowiskowej. Klub rozwija się z roku na rok. Pozyskujemy sponsorów - mówi prezes.

Na dziś jest trzech kandydatów na stanowisko prezesa. Kto nim zostanie, dowiemy się 18 maja.

Jednym z elementów obchodów jubileuszu klubu będą organizowane przez klub mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego młodzików i kadetów. Zawody odbędą się 9 kwietnia w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki. Mlexera będzie reprezentowało 12 zawodników i zawodniczek, którzy będą rywalizować wśród młodzików.

Więcej o turnieju napiszemy w przyszłym tygodniu.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama