UWAGA!

Znów Mr Hot Dog (siatkówka plażowa)

W piątym już turnieju plażowej piłki siatkowej po raz kolejny najlepszym okazał się zespół Mr Hot Dog, który w finale pokonał ekipę Admirał 21:15. Tym samym zwycięzcy umocnili się na pozycji lidera w klasyfikacji łącznej.

Już po raz piąty na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej spotkali się sympatycy plażowej piłki siatkowej. Tym razem do gry zgłosiło się, podobnie zresztą jak tydzień wcześniej, 12 zespołów, w tym jedna drużyna mieszana.
     
     Eliminacje
     Po raz kolejny zespoły w fazie eliminacyjnej zespoły rywalizowały ze sobą systemem "brazylijskim", czyli jeden set do 21 punktów. Zespół, który przegrywał dwa mecze automatycznie żegnał się z rozgrywkami. W miniony weekend najlepiej podczas rozgrywek eliminacyjnych spisały się zespoły Admirał i Mr Hot Dog, które nie doznały porażki. Admirał najpierw pokonał Epokę 21:16, a następnie Truso także 21:16. Natomiast Mr Hot Dog w pierwszym pojedynku wygrał z zespołem Grafit 21:10, a w drugim bez większych problemów uporał się z Pameą wygrywając 21:8. Do tych dwóch zespołów dołączyły jeszcze ekipy Truso i Pamea. Truso w czterech meczach odniosło trzy zwycięstwa (SMS 21:18, Maślaki 21:15 i M.W. 21:17) oraz podniosło jedna porażkę z Admirałem. Takim samym rezultatem może poszczycić się Pamea, która pokonała: Juventus 21:10, Konstar 21:17 i Marynarzy 21:11 oraz uległa ekipie Mr Hot Dog 8:21.
     
     Walka o podium
     Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na półfinały i walkę o poszczególne miejsca. W pierwszym półfinale Admirał pokonał ekipę Pamea 21:10 i po raz kolejny w tym sezonie zapewnił sobie awans do finału. Nieco trudniejsze zadanie miał Mr Hot Dog, który w drugim meczu półfinałowym zmierzył się z Truso. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Mr Hot Dog 21:15 i ponownie zespół ten znalazł się w finale.
     W walce o najniższy stopień podium Truso (Paulina Pfeiffer i Kryspin Walentynowicz) okazało się lepsze od ekipy Pamea (Zbigniew Cherek i Piotr Szewczyk) wygrywając 21:19. Nieco mniej zacięty przebieg miał mecz finałowy, w którym Admirał (Kuba Hryniewicz i Piotr Jaszkiewicz) uległ drużynie Mr Hot Dog (Wojciech Samulewski i Mateusz Karnia) 15:21. Oba zespoły spotkały się ze sobą już tydzień temu, także w finale, i wówczas lepszy był Admirał.
     
     Zapraszamy ponownie
     Kolejny turniej siatkówki plażowej odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, o godz. 10.00. Zapisy odbywać się będą na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów. Wpisowe dla osób pracujących wynosi 10 zł od drużyny, natomiast dla osób uczących się - 5 zł. Przypominamy, że punkty zdobyte w poszczególnych turniejach zaliczone zostaną do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 27 sierpnia o godz. 10.00.
     
     Tylko dwa zespoły
     Jednocześnie podczas turnieju dla dorosłych rozgrywane były otwarte mistrzostwa Elbląga w mini plażowej piłce siatkowej dla dzieci do lat 12 i od 13 do 15 lat. Niestety, tym razem w turnieju wzięły udział zaledwie dwie pary. W jedynym rozegranym meczu Juventus (Łukasz Skorupski i Wojciech Pietrzkiewicz) pokonał Nowych (Jakub Gawroński i Maciej Drożdżał) 21:15.
     Kolejny turniej dla dzieci odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia, także na Kąpielisku Miejskim. Zapisy drużyn od godz. 9.30 do 9.55. Mecze rozgrywane będą w czasie trwania turnieju dla dorosłych. Finał mistrzostw odbędzie się 27 sierpnia i wówczas poznamy najlepszą parę wśród dzieci.
     Ponadto 6 sierpnia w tym samym miejscu odbędzie się I Turniej Rodzinny w plażowej piłce siatkowej. Zapisy, podobnie jak do pozostałych turniejów, od godz. 9.30.
     
     Klasyfikacja po V turnieju (w nawiasach liczba zdobytych punktów):
     1.Mr Hot Dog - Wojciech Samulewski (43 pkt.) i Mateusz Karnia (43)
     2.Admirał - Kuba Hryniewicz (34), Piotr Jaszkiewicz (26)
     3.Paema - Zbigniew Cherek (21) i Piotr Szewczyk (21)
     4.Gangsta - Kamil Henclik (20) i Grzegorz Szymański (17)
     Truso - Paulina Pfeiffer (29), Anna Rogińska (8)
     5.Grafit - Józef Tyszkowski (13) i Mariusz Bożejewicz (18)
     6.M.W. - Mariusz Wojdag (15) i Maciej Wołosz (10)
     7.Epoka - Piotr Kowal (13) i Paweł Kazimierczak (11)
     8.Bracia S - Rafał Czerwiński (8) i Grzegorz Czerwiński (8)
     Ma?laki - Kuba Kochański (11) i Miłosz Raba (5)
     9.XYZ - Kryspin Walentynowicz (15)
     10.Weterani - Adam Albertowicz (7) i Artur Gromko (7)
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pojawił się mały błąd, gdyz w poprzednim tygodniu to zespół Admirał zwycieżył w finale z Mr Hot Dog, a dwa tygodnie temu Hot-Dogi okazały się lepsze wygrywajac w finale. Jedyne, rzetelne informacje www.elblaskaplazowka.prv.pl ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Plażowicze;)(2005-08-02)
 • Tekst poprawiony. Za błąd przepraszamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2005-08-03)
Reklama