Cenne punkty Startu

Elbląg, Cenne punkty Startu

Piłkarki ręczne elbląskiego Startu, po raz drugi w sezonie, pokonały na własnym parkiecie Koronę Handball Kielce. Dziś (12 marca) podopieczne Marcina Pilcha wygrały 33:28, zainkasowały trzy punkty i awansowały na szóstą pozycję w ligowej tabeli. Zobacz zdjęcia.

- Czeka nas ciężki mecz, ale chcemy powtórzyć rezultat z pierwszego spotkania i odegrać się za porażkę w Kielcach - zapowiadała przed sobotnią potyczką Wiktoria Kostuch. - Jesteśmy dobrze przygotowane i zmotywowane do tego pojedynku. Wracamy do grania po przerwie. Na pewno my i drużyna z Kielc jesteśmy „głodne” grania i zdobycia trzech punktów, zatem szykuje się ciekawy pojedynek. Mam nadzieję, że to my wyjdziemy z niego zwycięsko - mówiła elbląska skrzydłowa.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i po 6. minutach było 4:4. Po golu Joanny Wołoszyk i Katarzyny Cygan, Start odskoczył na dwa trafienia. Niestety w kolejnych akcjach gospodynie popełniały liczne błędy w ataku i nie poprawiły swojego dorobku strzeleckiego aż przez siedem minut. W tym czasie rywalki zdobyły trzy gole, mogły więcej, jednak na drodze stawała im Wioleta Pająk. W końcu gospodynie poprawiły skuteczność i znów gra się wyrównała. Mecz obfitował w sporo błędów po obu stronach i wielokrotnie na tablicy wyników widniał remis. Zespoły udały się na przerwę przy wyniku 11:12.

Po zmianie stron obraz gry się zbytnio nie zmienił. Nadal bramki padały naprzemiennie i żadna z drużyn nie mogła zbudować znaczącej przewagi. Rywalkom udało się odskoczyć na dwa trafienia, spory wkład w to miała kielecka bramkarka. Kolejny błąd gospodyń spowodował, że przyjezdne odskoczyły na trzy gole (20:17), co było ich najwyższym prowadzeniem w tym meczu. Elblążanki goniły wynik, oddawały cenne rzuty z dystansu, w czym brylowała Paulina Stapurewicz. Między słupkami dobrze spisywała się Aleksandra Hypka. Od 43. do 49. minuty zawodniczki Startu rzuciły sześć bramek z rzędu, rywalki natomiast żadnej i tablica wyników wskazywała 24:21. Co prawda kielczanki przerwały skuteczną serię EKS, jednak chwilę później elblążanki dorzuciły trzy kolejne bramki i ich przewaga urosła do pięciu goli. Ostatnie minuty meczu były już wyrównane, gospodynie utrzymywały bezpieczne prowadzenie i ostatecznie wygrały 33:28. Dzięki temu zwycięstwu Start awansował na szóste miejsce w superligowej tabeli.

EKS Start Elbląg - Suzuki Korona Handball Kielce 33:28 (11:12)

Start: Pająk, Hypka, Żarnoch - Stapurewicz 9, Wołoszyk 7, Choromańska 6, Szczepanik 3, Cygan 3, Kopańska 3, Kostuch 2, Dworniczuk Owczarek, Kozak, Głębocka, Tarczyluk.

Korona: Hibner, Chojnacka - Więckowska 9, Grabarczyk 5, Jasińska 5, Pękala 3, Gliwińska 2, Rosińska 2, Pastuszka 1, Kędzior 1, Zimnicka, Kowalczyk, Piwowarczyk, Costa Pereira.

Zobacz tabelę i terminarz PGNiG Superligi kobiet

Kolejny mecz zawodniczki Startu rozegrają w Elblągu 18 marca z MKS FunFloor Perła Lublin

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

• Tylko z punktów należy się cieszyć bo poziom gry ubierając w najdelikatniejsze słowa to TRAGEDIA. Zresztą Korona niczym nie odstawała od tego poziomu Startu. Kto wymyślił wybór najlepszej zawodniczki w oparciu o jakieś aplikacje? Stawiam takie pytanie dlatego, że w dzisiejszym meczu w drużynie Startu było kilka lepszych zawodniczek niż nominowana do tej nagrody Pani Cygan /którą bardzo lubię/. Czy na tym ma polegać wybór?
  • Jak się tak ktoś bardzo podnieca z punktów i to 4 różnicy z ostatnią drużyna to grafikę ambicji!!!! To ostatnie i jedyne punkty, całe szczęście że jest ktoś jeszcze gorszy bo tak witaj 2 logo i żegnajcie zawodniczki i sponsorzy i graliby tylko juniorkami z Truso
    9
    9
    Aleksandra @123(2022-03-12)
  • Poziom sportowy poniżej Wisły. Tragedia na to patrzeć. Ktoś musiał te punkty zgarnac, ale poziom i styl doprowadza do płaczu
  • Gratulacje
  • Przy tylu bramkach nie ma mowy o żadnej obronie. Tu nic nie było tylko strzelanka z obu stron. Błędy szkolne, takie rzeczy nie mogą mieć miejsce w superlidze. Nie jest ten postęp pytam? Nie dziwia juz puste trybuny
  • Kochamy Was wszystkie, Trenerów też! Buziaki!
  • Byli jacyś head hunters? bo widzę że Stapa coś rzuciła
  • Za to Kopańska znów pokazała że interesują ją jedynie mecze z czołówką ligi. Walka o angaż trwa
  • Gratulacje dla całego zespołu. .Dobry występ Pauliny Stapurewicz, która po przerwie wzieła na siebie ciężar zdobywania bramek. Trochę dziwi natomiast wybór zawodniczki mvp meczu. Świetne zachowanie Kasi Cygan, która była wyróżniającą zawodniczką, ale nagrodę przekazała właśnie Paulinie. Pozdrawiam
  • @marek 2323 - Szacun dla Cygan za dobry mecz w jej wykonaniu i fajnie zachowanie względem koleżanki z zespołu.
  • @marek 2323 - I takie zachowanie zasługuje na wyróżnienie. Brawo Cygi, brawo zespół. 9
  • @marek 2323 - Mimo tego ze o wladne nogi sie przerwaca to udało jej sie kilka razy trafic. Z innym przeciwnikiem jej nie ma. Strata czasu trzymac ja dalej w zespole