Lekcja od wicemistrzyń

Elbląg, Lekcja od wicemistrzyń

Piłkarki ręczne Startu nie zdołały podjąć walki z KPR Gminy Kobierzyce. Wicemistrzynie Polski prezentowały się dużo lepiej i wygrały różnicą aż trafień (33:20). Najwięcej bramek dla KPR rzuciła była zawodniczka EKS Aliona Shupyk. Zobacz zdjęcia.

Faworytem piątkowej rywalizacji była drużyna KPR Gminy Kobierzyce. Wicemistrzynie Polski przegrały cztery mecze z rzędu i do Elbląga przyjechały po przełamanie. Przed spotkaniem zespoły dzieliły cztery punkt, Start miał ich osiem, rywalki dwanaście.

Początek spotkania był wyrównany, a pierwszego gola zdobyła Wiktoria Kostuch. W 6. minucie, po trafieniu Joanny Wołoszyk, Start prowadził 3:2. Niestety było to ostatnie prowadzenie elblążanek w tym spotkaniu. Do wyrównania doprowadziła Aliona Shupyk, a dwie kolejne bramki dorzuciła Karolina Wicik. Po raz kolejny rzutami z dystansu zaskakiwała rywalki Paulina Kopańska i dzięki jej trafieniom Start miał zaledwie gola straty. Od 11. do 19. minuty elblążanki były nieskuteczne w ataku, a gdy już udało im się przedrzeć przez obronę rywalek, to ich rzuty broniła Barbara Zima. Po kolejnym trafieniu byłej zawodniczki EKS, tablica wyników wskazywała 5:11. Gdy udało się zniwelować straty do czterech oczek, o przerwę poprosiła trenerka KPR. Po wznowieniu drugi rzut karny wykorzystała Wiktoria Tarczyluk, rywalki dorzuciły dwie bramki i zawodniczki udały się na przerwę przy wyniku 10:15.

Po wznowieniu nadal na parkiecie lepiej radziły sobie przyjezdne. Elblążanki w dalszym ciągu miały ogromne problemy w ofensywie, a pierwszą bramkę kończącą atak pozycyjny zdobyły dopiero w 40. minucie meczu. Do tego czasu kobierzyczanki zdołały już odskoczyć na dziesięć goli. Rywalki grały pewnie w ataku, ich obrona dobrze funkcjonowała i zdobywały bramki seryjnie. Po czterech trafieniach z rzędu, ich przewaga urosła do trzynastu goli i było 16:29. Gospodynie miały spore przestoje w zdobywaniu bramek i nie zdołały już zmniejszyć rozmiaru porażki. Mecz zakończył się wynikiem 20:33.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 20:33 (10:15)

Start: Hypka, Pająk, Żarnoch - Kopańska 6, Stapurewicz 4, Tarczyluk 3, Wołoszyk 2, Kostuch 2, Dworniczuk 1, Szczepanik 1, Głębocka 1, Choromańska, Cygan, Owczarek.

KPR: Zima 1, Staszewska - Shupyk 7, Janas 4, Wiertelak 4, Wicik 4, Kozioł 3, Ważna 3, Ivanović 3, Despodovska 3, Buklarewicz 1, Olek, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk, Macedo.

Zobacz tabelę i terminarz PGNiG Superligi kobiet.

Kolejny mecz elblążanki zagrają na wyjeździe we wtorek (9 listopada) z Zagłębiem Lubin.