Szóste miejsce Startu

Elbląg, Szóste miejsce Startu

Piłkarki ręczne Startu przegrały ostatni mecz sezonu 2021/2022. Świeżo upieczone wicemistrzynie Polski MKS FunFloor Perła Lublin pokonały elblążanki na własnym parkiecie 36:23. Przegrana ta nie wpłynęła na pozycję naszej drużyny w tabeli, która ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Potyczka lublinianek z elblążankami zamykała ostatnią serię PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowanym faworytem w tym starciu były gospodynie, które mimo iż nie miały już szans na złoto, chciały godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. W piątkowy wieczór swój mecz przegrały koszalinianki, zatem elblążanki wiedziały że szósta pozycja jest niezagrożona, jednak chciały rozegrać dobre spotkanie w Lublinie.

Niespodziewanie to właśnie do przyjezdnych należały pierwsze minuty spotkania. Lubelską bramkę bombardowała Paulina Kopańska, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 3:0. Warto podkreślić dobrą postawę między słupkami Aleksandry Hypka, która dopiero w 4. minucie wpuściła pierwszego gola. W kolejnych akcjach lublinianki wskoczyły na swoje właściwe tory, błyskawicznie odrobiły straty, z dużą nawiązką. Podopieczne Moniki Marzec rzuciły aż dziewięć bramek z rzędu, a elblążanki popełniały błędy, oddawały niecelne rzuty. W końcu o przerwę poprosił Marcin Pilch, na parkiecie pojawiły się bardziej doświadczone zawodniczki. Niemoc EKS przerwała Paulina Stapurewicz, a chwilę później gola zdobyła Katarzyna Cygan. Gospodynie utrzymywały wysokie prowadzenie, kilka interwencji zanotowała Paulina Wdowiak i przewaga MKS urosła do ośmiu trafień (16:8). Ostatnie minuty pierwszej połowy to gra praktycznie bramka za bramkę, zespoły udały się na przerwę przy wyniku 19:13.

Elblążanki rozpoczęły drugą połowę w osłabieniu, co wykorzystały lublinianki, trafiając do pustej bramki. Podopieczne Marcina Pilcha myliły się przy rozgrywaniu piłki, a rywalki zdobywały dość łatwe bramki. W 39. minucie przewaga świeżo upieczonych wicemistrzyń Polski urosła do dziesięciu bramek (25:15). Kolejne niedokładne podanie do koła, kolejna strata i gospodynie miały już dwanaście goli więcej. Lublinianki również popełniały błędy, jednak ich przewaga była na tyle duża, że elblążankom udało się ją zniwelować jedynie o trzy trafienia (32:23). Podopieczne Marcina Pilcha ostatnią bramkę zdobyły w 53. minucie, potem trafiały już tylko miejscowe szczypiornistki, które zdołały jeszcze dorzucić cztery gole. Mecz zakończył się wynikiem 36:23.

MKS FunFloor Perła Lublin - EKS Strat Elbląg 36:23 (19:13)

MKS: Wdowiak, Gawlik, Razum - Płomińska 9, Anastacio 5, Tatar 4, Roszak 3, Szczepaniak 3, Szynkaruk 3, Pietras 2, Więckowska 2, Achruk 1, Beganovic 1, Byzdra 1, Portasińska 1, Szarawaga 1.

EKS: Hypka - Kopańska 5, Stapurewicz 4, Choromańska 3, Cygan 3, Wołoszyk 3, Kostuch 2, Dworniczuk 1, Owczarek 1, Peplińska 1, Głębocka, Tarczyluk.