"To był nasz najgorszy mecz"

Elbląg, "To był nasz najgorszy mecz"

Piłkarki ręczne Start przegrały ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością i to w bardzo złym stylu. Podopieczne Marcina Pilcha przez bardzo długi czas nie potrafiły znaleźć recepty na obronę piotrkowianek i seryjnie traciły bramki. - Szkoda, że ostatni mecz przed własna publicznością przegrywamy w tak beznadziejnym stylu. Praktycznie bez walki i to boli najbardziej - powiedział trener Startu.

Początek potyczki z Piotrcovią nie zapowiadał tak druzgocącej porażki EKS. Elblążanki rozgrywały niezłe zawody i w 19. minucie prowadziły 13:9. Potem ich gra się totalnie posypała i przez 26 minut rzuciły zaledwie jedną bramkę. Rywalki w tym czasie zdobyły aż szesnaście goli i kwadrans przed końcem spotkania prowadziły 25:14. Co prawda w dalszej części meczu gra się wyrównała, jednak gospodynie nie były w stanie odrobić nawet części strat i przegrały 22:35.

- Na koniec pierwszej połowy traciłyśmy bramki i zbyt szybko chciałyśmy je odzyskać. W drugiej połowie zamiast atakować do bramki, to atakowałyśmy w bok, jakbyśmy były wystraszone. Gubiłyśmy piłkę, za szybko oddawałyśmy rzuty, nie było stuprocentowych akcji do bramki tylko w poprzek. Powrót do obrony też nie był najlepszy - podsumowała mecz Joanna Wołoszyk

- Miałyśmy długi przestój, po którym się nie podniosłyśmy. Ciężko wygrać mecz, kiedy przez tak długi czas rzuca się jedną bramkę. Piotrków nie zaskoczył nas obroną 5-1, bo niejednokrotnie ćwiczyłyśmy co mamy grać w takim momencie. Nic nam nie wychodziło, nawet gra w przewadze. Jakbyśmy to nie my były na boisku. Musimy szybko pozbierać się po tym meczu. Zostały nam trzy pojedynki wyjazdowe, chcemy grać i zdobywać punkty - mówiła Paulina Stapurewicz.

Trener EKS podkreślił, że był to najgorszy mecz jego drużyny. - Początek meczu napawał dużym optymizmem, odskoczyliśmy na 13:19. Od tego momentu nasza gra się skończyła. Piotrków wyszedł w obronie 5-1, my popełniliśmy za dużo prostych błędów, nie kreowaliśmy sobie sytuacji. Zagraliśmy katastroficzne 20-25 minut rzucając tylko jedną bramkę. To był gwóźdź do trumny w tym meczu. Nie radziliśmy sobie w ataku, Piotrków zdobywał łatwe bramki z kontry. Nie udało się z tego podnieść. Na pewno brakowało Kasi Cygan, która ostatnio była w bardzo dobrej formie. Pomimo to nie możemy grać z tak długimi przestojami i bezradnością w ataku. Tak się nie da grać na tym poziomie. To był chyba nasz najgorszy mecz w sezonie. Szkoda, że ostatnie spotkanie przed własna publicznością przegrywamy w tak beznadziejnym stylu. Praktycznie bez walki i to boli najbardziej. Chcieliśmy kibicom podziękować za wsparcie przez cały sezon, ale tak w piłkę ręczną nie można grać - powiedział Marcin Pilch.

Elblążankom do rozegrania pozostały trzy mecze, wszystkie na wyjeździe. Pierwszy z nich 6 maja w Jarosławiu.

Zobacz tabelę i terminarz PGNiG Superligi kobiet.

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

• panie trener nie użalaj sie pan nad sobą i drużyną, czas na rozwiązanie zespołu którego chyba jednak nie ma? A tak po prawdzie to raczej wasze mecze były beznadziejne, o przepraszam był taki jeden wyjątek... wygrana / UKS /z klubem młodziczek w meczu pucharowym.
  • Kiedy w końcu będa zdecydowane dymisje zarządu, śmiesznych dyrektorów, trenerów ile możemy jeszcze czekać i czekać. Czy ktoś sie tym zajmie z miasta. Najwięcej kasy dostaje START i to co on prezentuje nadja sie na najwyzej na I ligę. Przerośnięte ambicje zarządu. Jak nie ma kim grać to do ligi niższej niech młode dziewczyny się ogrywają niżej, a kasę dać klubom które robią progres a nie dołójąą, np Concordia nic nie dostała z miasta to WSTYD. Żeby grać w Esktraklasie trzeba wyłożyć milion złotych czy dalej bedziemy patrzeć na tą porażkę.
    11
    3
    pikuss(2022-05-02)
  • Pierwdsza drużyna w tabeli Zaglębie 67 punktów a Start 18 to jest przepaść I liga i może cos wygrają.
  • Won bezwstydziochy
    6
    3
    Siesta777(2022-05-02)
  • Naprawdę szkoda pieniędzy na te fanaberie. Lepiej dać pieniądze na rozwój sportowy dzieci i młodzieży.
  • Wypociny!!! Głowami już w nowych klubach nasze gwiazdy wędrowniczki. Bo pracować caly sezon i zagrać taki mecz to nie wiem może specjalnie.
  • Ludzie Wam kibicują i dostają takie widowisko. Anty sportowa postawa kluczowych zawodniczek. ŻENADA.
  • Serio Panie Trenerze ? Kasia Cygan uratowałby Wam ten mecz ? Co Wy trenujecie miesiącami jak zespół lepiej wyglądał na początku sezonu, a w sobotę przez prawie połowę meczu biegał jak dzieci we mgle nie zdobywając gola. Mecz po przerwie kadrowej, energi zero, motywacji zero. Oddajcie walkowerem te ostatnie kolejki po co się mają przemęczać. Walizki spakować, urlopów udzielić, cicho siedzicie jakbyśmy my kibice nie mieli wiedzy które dezerteruje z klubu.
  • Klub nie ma kim grać, ale za to zarząd i okolice rozdymane do granic możliwości jakimiś Klugie, Tomczyńskimi czy innymi Niewrzawami.....
    5
    1
    Upadły Harley(2022-05-02)
  • Przecież ten klub funkcjonuje nie dla zawodniczek ale dla wciąż rozbudowywanych struktur zarządu bo nie opłaca się zarządowi inwestować piniędzy w sport i zawodniczki bo im mniej piniędzy dadzo.
  • do klubu powinien pójść najlepiej niezależny prokurator z PiS i zapytać sie o wyniki finansowe klubu i sportowe
  • @rikimartin - Gdyby Zagłębie lub inne kluby miały takich decydentów i skautów jak elbląski klub, zatrudniało maturzystki jak Start pewnie różnice by się zatarły :-)