UWAGA!

Jaką karmę dla psa poleca sklep zoologiczny?

 Jaką karmę dla psa poleca sklep zoologiczny?

Tanie karmy dla zwierząt dostępne w supermarketach i dyskontach są w większości przypadków niezdrowe i mało wartościowe. Podawanie ich domowym pupilom powoduje uszczerbek na zdrowiu psa i skraca czas jego życia. Jaką karmę dla psa wybrać w sklepie zoologicznym? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem jedzenia dla czworonoga.

1. Wartości odżywcze dobrej karmy dla psa

2. Jaką karmę poleca sklep zoologiczny?

3. Karmy specjalistyczne dla psów

 

Zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki są niezbędne, by psy zachowały pełną sprawność i witalność do późnej starości. Tania karma zapewnia czworonogom jedynie uczucie sytości, bez dostarczania im niezbędnych składników odżywczych. Z tego powodu powinno się wybierać dla psów jedzenie rekomendowane przez sklep zoologiczny oraz weterynarzy. Sprawdź, jakie cechy posiadają dobre karmy dla zwierząt.

 

Wartości odżywcze dobrej karmy dla psa

Karma dla psa powinna dostarczać czworonogom białek, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin i minerałów. Dobra karma sucha i mokra posiada każdy z tych składników w odpowiedniej proporcji, dzięki czemu pupil jest pełen energii, ma lśniącą sierść, mocne zęby i kości. Ranking karm jako najlepsze dla psów poleca mieszanki o najwyższej zawartości mięsa. Wysoka zawartość mięsa zapewnia odpowiednią podaż białka, które jest niezbędne psom w każdym wieku. Co ważne, w karmach dla psów powinno znajdować się jak najmniej zbóż, które mogą podrażniać delikatny przewód pokarmowy pupili. Psy cierpiące na alergie nie powinny w ogóle zjadać zbóż, zwłaszcza pszenicy, która może powodować u nich biegunkę, wymioty oraz śmierdzące gazy.

 

Jaką karmę poleca sklep zoologiczny?

Sklep zoologiczny oferuje znacznie lepsze karmy niż supermarkety i dyskonty. Dobre karmy dla psów są dostosowane do wieku psa, jego rasy i stanu zdrowia. Dzięki temu pupil otrzymuje wartościowe posiłki na każdym etapie życia. W sklepie zoologicznym powinno się dobierać odpowiedni rodzaj jedzenia dla czworonoga od chwili, gdy pies zacznie żywić się pokarmem stałym. Specjalne mieszanki dla szczeniąt zawierają wszystkie składniki, które umożliwiają prawidłowy rozwój młodego organizmu.

 

Karmy dla psów dostępne w sklepie zoologicznym są tworzone wyłącznie przez renomowanych producentów. Dzięki temu każda mieszanka powstaje przy wsparciu lekarzy weterynarii i innych specjalistów, którzy o prawidłowym żywieniu zwierząt wiedzą wszystko. W sklepie znajdzie się dzięki temu posiłki dla czworonogów przystosowane do specyficznych potrzeb różnych ras psów. Takie karmy są cenione nie tylko przez hodowców i uczestników wystaw, ale również przez miłośników zwierząt, którzy traktują swoich pupili jak prawdziwych członków rodziny.

 

Karmy specjalistyczne dla psów

Specjalistyczne karmy dla psów są dedykowane głównie dla psich seniorów. Wśród mieszanek skomponowanych przez weterynarzy i różne zespoły badawcze znajdzie się posiłki odpowiednie dla czworonogów z chorymi nerkami, problemami z tarczycą lub cierpiącymi na nadwagę i otyłość. Dzięki takim karmom znacząco poprawia się stan zdrowia pupila, co wydłuża jego życie i pozytywnie wpływa na samopoczucie psa.

Wśród karm specjalistycznych znajdzie się również posiłki dedykowane sukom ciężarnym i w okresie laktacji. Karmy tego typu chronią matki przed utratą witamin i minerałów pobieranych przez szczenięta w czasie ciąży oraz wraz z mlekiem podczas karmienia. Zbilansowane składniki dodatkowo chronią karmione młode przed problemami trawiennymi, wywołanymi przez spożywanie przez sukę nieodpowiednich posiłków (np. karm z dyskontów).

---materiał promocyjny---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie