UWAGA!

Jaki rodzaj kredytu wybrać?

 Jaki rodzaj kredytu wybrać?

Zakup samochodu na raty w salonie, raty na nowy telefon, pożyczka gotówkowa przed świętami. Tak wygląda struktura zadłużenia wielu osób. Do tego karty kredytowe i kolejne zobowiązania w kolejnych bankach. Generuje to duże koszty, musimy pilnować terminu wielu rat. Jest na to rozwiązanie - konsolidacja kredytów. O co chodzi z konsolidacją i jakie są zalety w przypadku kredytu konsolidacyjnego? Dla kogo kredyt konsolidacyjny hipoteczny będzie dobrym rozwiązaniem, a kto nie powinien z niego korzystać?

Oferty kredytu konsolidacyjnego - co to jest?

 

Czym jest konsolidacja kredytu? Najprościej to ująć jako scalenie różnych zobowiązań finansowych w jedno. W branży bankowej jest to połączenie większej ilości różnych zobowiązań takich jak np. kredyt ratalny, kredyt gotówkowy czy też różnego rodzaju pożyczki gotówkowe. Decydując się wziąć kredyt konsolidacyjny zamiast płacenie wielu różnych rat, klient ma do spłaty jedną pożyczkę konsolidacyjną i jedną ratę. Kredyt konsolidacyjny jest opłacalnym rozwiązaniem, dla osób spłacających wiele zobowiązań.

 

Gdzie powinny zgłosić się osoby zainteresowane kredytem konsolidacyjnym? Tani kredyt konsolidacyjny oferują zarówno banki jak i również instytucje finansowe, które nie są bankami. Warto również sprawdzić ich ofertę, ponieważ można uzyskać kredyt konsolidacyjny na atrakcyjnych warunkach. Zanim się zdecydujesz, sprawdź kalkulator kredytu konsolidacyjnego.

 

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny?

 

Decydując się na kredyt konsolidacyjny zazwyczaj naszym celem, jest obniżenie kosztów związanych z kredytami i pożyczkami, jakie płacimy. Z tego prostego powodu powinniśmy zdecydować się na kredyt, który będzie najtańszy. Często jednak do oferty kredytów dokładana jest dodatkowa gotówka. Osoby mające już problemy ze spłatą nie powinny się decydować na taki krok. Decydując się na kredyt konsolidacyjny najważniejszym dla nas wyznacznikiem, powinna być wysokość raty. Musi ona być niższa niż suma rat, jakie płaciliśmy do tej pory.

 

Kolejnym elementem jest okres spłaty. Podstawowa zasada jest taka, im jest on krótszy tym oczywiście lepiej. Musimy mieć jednak na uwadze, że często pogodzenie równoczesnego obniżenia kosztów raty ze skróceniem okresu kredytowania może być niemożliwe. Jednak kredyt konsolidacyjny niesie pewne korzyści. Płacąc tą samą ratę, szybciej pozbędziesz się długu lub możesz rozłożyć go na dłuższy czas i płacić niższa rat. Warto porównać RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), które zawiera wszystkie koszty kredytu konsolidacyjnego z zaciągniętymi zobowiązaniami. Żeby kredyt konsolidacyjny był korzystny, ta kwota musi być niższa.

 

Jakie kredyty można skonsolidować?

 

• Kredyt hipoteczny

• Kredyt gotówkowy;

• Kredyt odnawialny;

• Kredyt ratalny;

• Kredyt samochodowy;

• Limit na koncie;

• Spłatę karty kredytowej;

• Pożyczki różnego rodzaju, nie tylko bankowe;

• Kredyty prywatne oraz firmowe.

 

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

 

Nie licząc kredytu hipotecznego w innych przypadkach, jeżeli suma zadłużenia jest znaczna, bank może chcieć od nas, aby do umowy kredytu wpisano zabezpieczenie na hipotece. Rozwiązanie takie zazwyczaj jest dość kłopotliwe, ale dzięki temu możemy uzyskać znacznie lepsze warunki kredytu konsolidacyjnego.

 

Podsumowując temat. Kredyt konsolidacyjny pomoże obniżyć ratę oraz ograniczyć koszty związane ze spłacaniem zobowiązań. Jednak odbędzie się to kosztem dłuższego terminu spłaty. Opłacalność zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego zależy od wielu czynników, jednak można powiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków będzie to dobra i opłacalna decyzja.

 

---artykuł promocyjny---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie