UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jakie znaczenie dla Elbląga ma wybór nowego prezydenta USA?

2021-01-20
Aktualizowany 2021-01-24 18:00
 
Jakie znaczenie dla Elbląga ma wybór nowego prezydenta USA?

Czy elblążanie mogą czuć się bezpiecznie, gdy Rosja się zbroi, a PiS zaostrza relację z USA? Na rozmowę o stosunkach polsko-amerykańskich zaprasza senator Jerzy Wcisła. Gościem senatora będzie senator Bogdan Klich, przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej i były Minister Obrony Narodowej. Spotkanie odbędzie się online w najbliższy poniedziałek (25 stycznia) o godz. 19 na facebookowym profilu senatora Jerzego Wcisły. 

W USA został zaprzysiężony nowy prezydent, Joe Biden. Jak podkreśla senator Jerzy Wcisła, ta zmiana jest ważna także dla nas – mieszkańców regionu graniczącego z Rosją i miasta, w którym stacjonuje dowództwo sił NATO.

– Od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost sił wojskowych gromadzonych w Obwodzie Kaliningradzkim – zauważa Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej. – Mamy tuż za granicą już wszystkie rodzaje wojsk: marynarkę, lotnictwo, wojska rakietowe, desant. Kilkadziesiąt samolotów bojowych, rozpoznania elektronicznego, systemy przeciwlotnicze, systemy rakietowe Bał, Kaliber i przede wszystkim Iskander. Następuje dynamiczna wymiana sprzętu na nowocześniejszy. Wiemy, że jest formowana nowa dywizja, rozbudowywana Flota Bałtycka. A w tym czasie rząd skutecznie osłabia nasze relacje z USA i Unią Europejską.

Rozmowa Jerzego Wcisły z Bogdanem Klichem odbędzie się online i będą w niej mogli uczestniczyć również Internauci. Poniedziałkowe spotkanie online będzie sześćdziesiątym organizowanym przez senatora Jerzego Wcisła. Dotychczas gośćmi elbląskiego senatora byli m.in. Bogdan Borusewicz, Adam Bodnar, ks. Wojciech Lemański czy Jacek Karnowski.

- Te spotkania umożliwiają mi kontakt z mieszkańcami naszego miasta i regionu, zwłaszcza teraz, kiedy mamy pandemię – mówi senator Wcisła. - Zależy mi na tym, aby móc jak najczęściej rozmawiać ze swoimi wyborcami, poznawać ich opinie na różne tematy. Moi goście zapewniają, że dla nich to też są wartościowe rozmowy.

 

Link do transmisji

 

--- artykuł promocyjny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej