UWAGA!

Krem na rozstępy pomoże się ich pozbyć?

 Krem na rozstępy pomoże się ich pozbyć?

Krem na rozstępy to najczęściej wybierany sposób radzenia sobie z problemem szpecących skórę rozstępów. Czy krem na rozstępy może być skuteczny? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Rozstępy. Czym są i jak powstają?

Jak wyglądają rozstępy?

Rozstępy przyjmują formę wrzecionowatych pasm, o szerokości kilku milimetrów oraz długości kilku, czasem kilkunastu centymetrów.

Jakie rozstępy wyróżniamy?

Świeże: w początkowej fazie rozstępy charakteryzują się ciemnoczerwonym zabarwieniem.

Stare: są perłowobiałymi bliznami, ich struktura jest zapadnięta oraz delikatnie pomarszczona.

Z czego są zbudowane rozstępy?

Z tkanki łącznej o nieprawidłowo ułożonych i uszkodzonych włóknach, która z czasem bliznowacieje.

Przyczyna powstawania rozstępów:

Bezpośrednia: Intensywne rozciągniecie skóry w krótkim czasie.

Pośrednia: nagły przyrost wagi, zmiany hormonalne

Kiedy najczęściej tworzą się rozstępy?

W okresie dojrzewania, podczas/po ciąży bądź w przy menopauzie.

Miejsca szczególnie narażone na powstanie rozstępów:

Piersi, brzuch, uda, pośladki.


       Krem na rozstępy - działanie, które zaradzi rozstępom

Szukasz kremu? Zobacz ranking kremów na rozstępy: https://oretykobiety.pl/rankingi/krem-na-rozstepy-ranking-czterech-najlepszych-kosmetykow/

Krem na rozstępy może być dużym wsparciem dla skóry. W celu zapewnienia sobie ochrony przed pojawieniem się rozstępów, koniecznie trzeba dbać o systematyczne nawilżanie i wzmacnianie skóry od zewnątrz. Każdy dobry krem na rozstępy zawiera w swoim składzie substancje przyczyniające się do zwiększenia wytwarzania kolagenu i elastyny, składniki odżywcze oraz komponenty poprawiające zdolność do zatrzymywania wody. Aplikując codziennie taki krem na obszary ciała narażone na powstanie rozstępów, sprawimy, że skóra stanie się elastyczna, nawilżona oraz właściwie odżywiona. Dzięki temu będzie odporniejsza na rozciąganie i pękanie i zacznie się sprawniej regenerować. W ten sposób zarówno zredukujemy istniejące już świeże zmiany, jak i zapobiegniemy powstaniu nowych.

 

Pamiętajmy, że krem na rozstępy działa wyłącznie na świeże, czyli czerwone lub sinofioletowe rozstępy. Nie pomoże w przypadku, gdy rozstępy przeszły już w blizny. Na stare rozstępy, które są na naszej skórze od wielu lat, proponuje skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Oczywiście warto wtedy nadal stosować kremy na rozstępy, żeby zahamować powstawanie kolejnych zmian – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

 

Krem na rozstępy - jakie składniki powinien zawierać, aby był skuteczny?

Krem na rozstępy musi zawierać bogatą kompozycję składników aktywnych, których podstawowym zadaniem będzie zadbanie o poprawę stanu skóry. To sprawi, że stanie się ona mocniejsza oraz gładsza. Krem przeciw rozstępom musi mieć w swoim składzie następujące grupy składników: regenerujące, nawilżające, ujędrniające, uelastyczniające, wzmacniające naczynia krwionośne oraz poprawiające krążenie. Najlepiej by były to składniki pochodzenia naturalnego – dzięki temu bez obaw będzie można stosować taki krem na rozstępy na piersiach lub krem na rozstępy po ciąży.

Kremy bazujące na syntetycznych składnikach, zawierające np. parabeny, nie są dobrym wyborem, ponieważ mogą nie tylko szkodzić skórze, ale też przenikać w głąb tkanek i np. wywoływać choroby nowotworowe – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

 

Biorąc pod uwagę powyższe, skuteczne kremy na rozstępy powinny mieć w swoim składzie:

- ekstrakt z bluszczu pospolitego - jest to składnik, który zawiera niezwykle wartościowe flawonoidy (rutyna, izokwercytyna, kemferol), kwas kawowy, a także chlorogenowy. Poprawia wchłanianie pozostałych składników aktywnych, uelastycznia skórę oraz wzmacnia naczynia krwionośne,

- ekstrakt z ruszczyka kolczastego - krem na rozstępy zawierający wskazany składnik wzmacnia oraz uszczelnia naczynia krwionośne,

- ekstrakt z bylicy bożego drzewka - wzmacnia oraz tonizuje skórę,

- ekstrakt ze świecznicy groniastej - wpływa na skuteczne nawilżenie skóry, koi ją oraz chroni przed starzeniem, efektywnie walcząc z wolnymi rodnikami,

- ekstrakt z kociego pazura - wykazuje niezwykłą skuteczność w poprawie mikrokrążenia, a ponadto w zwalczaniu destrukcyjnej aktywności wolnych rodników,

- kofeina - krem na rozstępy mający ten składnik pobudza mikrokrążenie, działa drenująco, uelastycznia i napina skórę,

- proteiny jedwabiu - dbają o uelastycznienie skóry oraz wzmacniają jej warstwę ochronną.


       Strialys – dobry krem na rozstępy!

Krem na rozstępy, który zawiera wszystkie wyżej wymienione składniki i tym samym bardzo skutecznie redukuje rozstępy, to Strialys. Wskazany kosmetyk ma tylko naturalne składniki i nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, takich jak: silikony, parabeny, sztuczne barwniki, substancje zapachowe oraz barwiące. Nie wykazują one żadnego pozytywnego wpływu na skórę. Co więcej, mają działanie niekorzystne, gdyż mogą podrażniać oraz wysuszać naszą skórę. Są to najczęściej tanie zapychacze, maskujące problem.

A jak wypada stosowanie Strialys w praktyce, zapytaliśmy o zdanie osoby, które kupiły ten krem na rozstępy. Opinie nie pozostawiają wątpliwości!

Mam Strialys od miesiąca i stosuję codziennie. Widzę zdecydowanie różnicę między tym, co było na początku a tym, co jest teraz. Rozstępy są znacznie mniej widoczne! - Ewelina

W Strialys zaopatrzyłam się jeszcze będąc w ciąży. Po urodzeniu dziecka pojawiły mi się rozległe rozstępy na udach i brzuchu. Na szczęście od razu sięgnęłam po krem. Myślę, że to dzięki niemu moich rozstępów już prawie nie widać - Justyna

Odkąd wcieram krem na rozstępy Strialys w skórę, stała się elastyczniejsza i milsza w dotyku. Co najważniejsze, nie tworzą się już żadne nowe rozstępy, a te które miałam, znikły! - Kinga

 

Laserowe usuwanie rozstępów oraz inne zabiegi, które pomogą zwalczyć problem rozstępów

Po laserowe usuwanie rozstępów, lub inne zabiegi medycyny estetycznej, warto sięgnąć, gdy mamy do czynienia z zaawansowanym problemem rozstępów. W przeciwieństwie do kremów na rozstępy, zabiegi działają również na zmiany, które przeszły już w formę utrwaloną.

Przykładowe zabiegi na rozstępy:

- Laser Palomar Emerge,

- Pollogen Legend,

- Surgen.

Palomar Emerge jest laserem frakcyjnym, którego wiązki światła wnikają w skórę (1,5 cm), doprowadzając tym samym do kontrolowanych uszkodzeń naskórka oraz skóry właściwej. Przyczynia się to do intensywnej regeneracji włókien skóry. Dochodzi do odbudowy kolagenu oraz elastyny. Uszkodzone fragmenty zostają zastąpione nowymi.

Pollogen Legend działa na czterech poziomach - naskórka, skóry właściwej, mięśni oraz tkanki tłuszczowej. Zabieg powoduje intensywne wytwarzanie elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego. To zapewnia redukcję rozstępów, a skóra staje się napięta i gładka.

Surgen wykorzystuje dwie technologie – stanowi połączenie impulsów elektrycznych i radiofrekwencji.

Po skorzystaniu z wymienionych wyżej zabiegów koniecznie trzeba dbać o regularne nawilżanie skóry za pomocą dobrego kremu.

 

Olejek lub maść. Alternatywa dla kremu na rozstępy?

Olejek na rozstępy ma taką zaletę, że jest to w pełni naturalny produkt. Co więcej, zawiera bogactwo cennych składników, wśród których wymienia się kwasy tłuszczowe omega-6 oraz omega-9, co wpływa na wzmocnienie bariery ochronnej skóry, poprawę elastyczności oraz zwiększenie poziomu nawilżenia. Dodatkowo ma mnóstwo witamin oraz soli mineralnych. Najlepsze olejki, pozwalające na likwidację problemu rozstępów, to: olejek arganowy oraz lniany. Trzeba jednak pamiętać, że takie jednoskładnikowe preparaty nie będą działać kompleksowo. Jeżeli zdecydujemy się na ich stosowanie, trzeba je łączyć z kremem o bogatym składzie.

Maść przeznaczona do niwelowania rozstępów powinna zawierać podobną grupę składników jak krem na rozstępy, a więc: o działaniu regeneracyjnym, nawilżającym, ujędrniającym, poprawiającym mikrokrążenie.

 

Krem na rozstępy – pierwsza pomoc w przypadku czerwonych linii!

Podsumowując, podkreślić należy, że krem na rozstępy to dobre rozwiązanie, gdy problem nie jest zaawansowany (występują świeże rozstępy o barwie czerwonej). W przypadku, gdy zmiany są już utrwalone, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie laserowych zabiegów usuwających rozstępy w połączeniu ze skutecznymi kremami i innymi preparatami o działaniu nawilżającym.

 

1. Jaki krem na rozstępy pomoże się ich pozbyć?

Krem, który faktycznie zredukuje rozstępy, będzie wspomagać regenerację skóry, nadawać jej elastyczność i dobrze nawilżać. Musi więc zawierać składniki: regenerujące, nawilżające, ujędrniające, uelastyczniające, wzmacniające naczynia krwionośne oraz poprawiające krążenie. Wszystko to zapewnia krem na rozstępy Strialys, którego składniki aktywne są pochodzenia naturalnego.


        

2. Kiedy stosowanie kremu na rozstępy ma sens?

Krem na rozstępy może zmniejszyć świeże rozstępy, dlatego należy po niego sięgnąć, zanim zmiany przejdą w blizny. Można też używać kremu na rozstępy profilaktycznie – aby zapobiegać nowym zmianom, jeśli mamy skłonność do rozstępów.


       3. Po jaki krem na rozstępy po ciąży można sięgać bez obaw?

Krem na rozstępy po ciąży powinien bazować na naturalnych składnikach. Naturalne kremy są wolne od toksycznych składników chemicznych, które mogłyby zaszkodzić – np. silikonów, sztucznych barwników, parabenów, syntetycznych kompozycji zapachowych.

 

4. Jak działa krem na rozstępy?

Krem na rozstępy pobudza procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu rozstępy goją się poprawnie. Działa też uelastyczniająco na skórę, co sprawia, że jej włókna są odporne na zrywanie pod naporem.

 

5. Czy kremy na rozstępy pomagają?

Kremy na rozstępy pomagają na zmiany we wczesnej fazie oraz zapobiegają tworzeniu się nowych rozstępów. W przypadku zaawansowanych rozstępów, konieczne są specjalistyczne zabiegi usuwające rozstępy, np. laserowe.


        

Bibliografia

1. Skorupińska A, Sekuła N: Zmiany zachodzące w organizmie kobiet w ciąży. Kosmetologia estetyczna, 3, 2017, s.284-286

2. Lorkowska-Precht M: Leczenie rozstępów – mezoterapia i metody kojarzone. Dermatologia Estetyczna, 2007

3. Łątka I: Etiopatogeneza, obraz kliniczny oraz charakterystyka wybranych metod likwidacji rozstępów. [w:] Studenckie zeszyty naukowe. Wolska A. (red.)Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Warszawa 2016

--- materiał płatny ----


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie