UWAGA!

Początek lata - czas na zmiany!

 Początek lata - czas na zmiany!

Czy lato może być czasem na zmiany? Z pewnością tak. Kiedy pogoda sprzyja samopoczuciu i nie trzeba martwić się o ciepły ubiór, pomysły na ulepszenie swojej sylwetki, nastroju i całego życia mnożą się w głowie. Warto więc wykorzystać ten ciepły i pozytywny czas na zastosowanie zdrowszej diety oraz uprawianie sportu. Jak może w tym pomóc fit catering? I jak samodzielnie zmienić swoje życie latem? Oto kilka informacji!

Latem stajemy się lepsi, silniejsi i zdrowsi

Mieszkańcy krajów śródziemnomorskich preferują sjestę w najgorętszych porach dnia. Raczą się wtedy chłodnymi napojami, klimatyzacją i lekkimi posiłkami. W praktyce jednak każda osoba podczas upalnych dni powinna postępować w podobny sposób. Pomimo ciągłych obowiązków, pracy i napięcia warto wykorzystać letnią aurę oraz warzywa i owoce, które są wtedy dostępne. Jak to zorganizować?

Przerwy na lunch w lecie warto wykorzystać na odpoczynek i spożywanie świeżo wyciskanych soków oraz sałatek i lekkich potraw bez nadmiaru tłuszczu. Tak małe z pozoru zmiany przyczyniają się do lepszego samopoczucia. Dla osób, które poszukują pomysłów na szybki i komfortowy dostęp do smacznych letnich posiłków, dobrą opcją jest catering dietetyczny np. dieta pudełkowa. 

 

Jak naprawdę odmienić swój wygląd latem?

Pierwszą zasadą korzystnej zmiany latem jest skorzystanie z naturalnej aury, która jest w tym czasie łatwo dostępna. W praktyce więc można wykorzystać dobrą pogodę na rozpoczęcie uprawiania sportu i spożywać dużo warzyw oraz owoców. 

Uprawianie sportu, np. joggingu podczas lata można praktykować nawet do późnych godzin wieczornych. Takie aktywności są kluczowym działaniem do zmiany nawyków. W tym przypadku warto także stosować dietę pudełkową przeznaczoną dla osób aktywnych fizycznie, która dostarcza niezbędnych składników dla naszego organizmu. 

Jeżeli chcesz zacząć dbać o swoje zdrowie i sylwetkę, weź pod uwagę szeroką ofertę diet pudełkowych. Warto zapoznać się z ofertą cateringu dietetycznego Body Chief, który działa na terenie całej Polski. 

Latem można także szybciej poprawić stan skóry i poczuć się lekko. W porównaniu do tej ciepłej pory roku, zimne jesienne wieczory nie są dużym polem do zmian. W czerwcu i lipcu łatwiej jest zbudować pozytywne nawyki, które przy odrobinie samozaparcia można kontynuować przez resztę miesięcy. Aby ułatwić to zadanie, specjaliści ze zdrowego cateringu przygotowali mnóstwo propozycji dla osób z różnymi preferencjami zdrowotnymi i smakowymi. 

 

Sposoby na zmianę nawyków latem w pigułce

Letnie sposoby na zmianę to m.in.:

  • lekka dieta bogata w warzywa i owoce,
  • sport,
  • kontakt ze słońcem,
  • pływanie,
  • spacery,
  • poszukiwanie pracy marzeń,
  • częstsze wychodzenie z domu,
  • taniec.

 

Co jeść latem, aby zmienić swoje życie i poprawić zdrowie?

Powiedzenie, że człowiek jest tym, co je, według wielu opinii jest prawdą. Spożywając warzywa takie jak pomidory, ogórki, brokuły, bób oraz owoce np. truskawki, maliny i jagody, można z pewnością spodziewać się pozytywnych efektów. Podaż witamin i lekkich składników odżywczych wspomaga pracę jelit, odchudzanie i poprawia wygląd skóry. Dzięki temu samopoczucie staje się lepsze, wygląd promienny, a ciało zaczyna się powoli regenerować. 

Sprawdź ofertę Body Chief w Elblągu na stronie: https://bodychief.pl/dieta-pudelkowa/elblag.

 

--- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie