UWAGA!

Samochód na miarę dużych potrzeb

 Samochód na miarę dużych potrzeb

Powiększająca się rodzina bardzo często jest motywacją do tego, by zmienić samochód. Zarówno dzieci potrzebują odpowiedniej przestrzeni, zmieniają się nawyki turystyczne i podróżnicze i oczywiście niezbędny jest również pojemny bagażnik. Segment aut rodzinnych stale ewoluuje, a producenci dostrzegają rosnące wymagania klientów. Poza funkcjonalnymi rozwiązaniami nowe i używane samochody prezentują się świetnie i przykuwają uwagę w mieście i na trasie.

1. Kombi czy Suv?

2. Bezpieczeństwo i przestronność

3. Oceń potrzeby

 

Kombi czy Suv?

Za samochód rodzinny zwyczajowo uznaje się auta z trzech segmentów – kombi, minivan oraz kombiminivan. Niemalże każdy znaczący na rynku producent w swojej ofercie posiada modele tego typu, ponieważ w ten sposób wpisuje się w dość szerokie i różnorodne potrzeby klientów. Oczywiście wybór najlepszego samochodu może być inspirowany różnego rodzaju rankingami takimi jak https://moto.wp.pl/samochod-dla-rodziny-minivan-czy-suv-wybieramy-najlepszy-duzy-samochod-rodzinny-6490268372358785a. Często kierujemy się również przywiązaniem i zaufaniem do marki oraz oczywiście swoimi przyzwyczajeniami, potrzebami i gustem. Do lat na polskich drogach królują kombi. To pojemne auta, które sprawdzają się doskonale w ruchu miejskim i w czasie dłuższych podróży. Zdecydowanie krócej z modzie są minivany. To designerskie propozycje, które zachwycają nowoczesnym wyglądem oraz niezwykle funkcjonalnymi rozwiązaniami. W kombivanie natomiast zmieści się najwięcej.

 

Bezpieczeństwo i przestronność

To dwa aspekty, jaki najmocniej bierzemy pod uwagę, kupując auto rodzinne. Tu nie będą ważne duże osiągi, ale z pewnością istotnym argumentem będzie ekonomia jazdy. Przede wszystkim przed wyborem konkretnego modelu – a jest ich na rynku naprawdę sporo, warto spisać swoje potrzeby. Idealny samochód po prostu będzie na nie odpowiadał. Warto określić budżet, zdecydować, czy szuka się auta nowego, czy też używanego, a także porozmawiać z rodziną, jakie oni mają oczekiwania. Być może uda się pogodzić wszystkie argumenty i znaleźć po prostu idealne auto.

 

Oceń potrzeby

Warto wziąć pod uwagę, ile mamy dzieci i w jakim wieku. W większości przypadków z czasem przestaniemy jeździć z wózkiem, ale duża przestrzeń bagażnika przyda się na dłuższe wyprawy. Poza tym oceń, czy samochód będzie ci potrzebny na co dzień czy też na okazjonalne dłuższe wyprawy. Sprawdź, ile fotelików możesz zamontować i w jakiej konfiguracji, jak duża jest przestrzeń na bagaże i jaki ma kształt – to niezwykle ważne przy pakowaniu. Coraz więcej osób zwraca również uwagę na to, jak otwierają się drzwi z tyłu oraz na różnego rodzaju dodatki, które sprawiają, że podróż jest atrakcyjna szczególnie dla najmłodszych.

 

----- materiał płatny -----


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie