UWAGA!

W Polsce brakuje inżynierów!

 W Polsce brakuje inżynierów!
Fot. PWSZ w Elblągu

Inżynierowie to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w Polsce. Specjaliści rynku pracy już od kilku lat podkreślają, że w gospodarce wciąż brakuje osób z wykształceniem technicznym. Jak się okazuje, nie jest to problem jedynie polski, ale też ogólnoświatowy. Z drugiej strony bycie w pewnego rodzaju niszy sprawia, że inżynier stał się zawodem przyszłości.

W naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT oraz związanych z ochroną środowiska. Przedsiębiorstwa te mają jednak coraz większe problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych fachowców.

Pomimo odczuwalnego na całym świecie kryzysu gospodarczego - i, co za tym idzie - deklaracji przez firmy konieczności przeprowadzenia cięć kadrowych, nie wszystkie branże zatrzymały swój rozwój oraz nabór nowych pracowników. Jak podaje ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów: „Magistrowie-inżynierowie w porównaniu do magistrów szybciej znajdują pracę, mają też relatywnie wyższe zarobki.”

 

Studia techniczne a PWSZ w Elblągu

Studia na kierunkach technicznych wymagają od studentów zarówno wiedzy ogólnej, jak i twórczej inteligencji. To studia dla osób fascynujących się nowymi technologiami, konstruowaniem maszyn, elektrotechniką czy ochroną środowiska. Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu są bardzo dobrze przygotowani do zawodu inżyniera. Z łatwością znajdują dobrą pracę i sprawdzają się na zajmowanych stanowiskach. Lokomotywą rozwoju uczelni jest kierunek informatyczny, który już dwukrotnie otrzymał krajowe wyróżnienie (Nagroda Ministra Rozwoju Regionalnego oraz Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”).

PWSZ w Elblągu to niebanalna uczelnia, która stale podnosi sobie poprzeczkę. W tym roku w ofercie kształcenia Instytutu Politechnicznego kandydat znajdzie między innymi polecany przez specjalistów kierunek Sieci i instalacje budowlane. Instytut Politechniczny może pochwalić się wyjątkowo dobrą współpracą z firmami regionu, co daje możliwość odbycia nie tylko świetnych praktyk, ale również prowadzenia wybranych zajęć w pracowniach przemysłowych np., GE, FLSmidth MAAG Gear, czy Metrotest.

Wiele lat doświadczenia sprawiło, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu ma rozbudowany i atrakcyjny program praktyk studenckich. Uczelnia jako jedna z pierwszych w kraju zauważyła ogromną potrzebę kształcenia praktycznego, które stało się motywem przewodnim na wszystkich kierunkach studiów. Elbląska PWSZ od kilku lat nagradzana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”. Celem ministerstwa jest wsparcie dobrych publicznych uczelni, które mogą pochwalić się wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów. W pierwszym roku po studiach średnie bezrobocie wśród absolwentów PWSZ w Elblągu wynosi niecałe 2% - co jest ogromnym sukcesem w skali regionu.

Dziś bycie inżynierem jest w cenie. Choć studia inżynierskie są długie i trudne, to pewne jest, że ten zawód i ten sektor daje młodemu człowiekowi ogromne możliwości rozwoju i znalezienia dobrze płatnej i ciekawej pracy.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg

www.pwsz.elblag.pl

 

Biuro Informacji Rekrutacyjnej

tel. 55 629 05 54

e-mail: rekrutacja@pwsz.elblag.pl

 

PWSZ w Elblągu #studiujzawodowo

 

----- artykuł promocyjny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie