UWAGA!

75 lat II LO. Zapraszamy do wspomnień! (aktualizacja)

 Elbląg, Klasa pani Heleny Pszkit, 1946 rok
Klasa pani Heleny Pszkit, 1946 rok (fot. nadesłana)

- Cztery lata w murach II LO wspominam z ogromnym sentymentem. To był świetny czas, rewelacyjna klasa o profilu sportowym. Minęło już 35 lat od matury, a wiele obrazów z tamtego okresu jest wciąż żywych - napisała do nas pani Mirosława. Do naszej redakcji spływają kolejne wspomnienia z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 75-lecia II LO. Czekamy na kolejne! Zobacz zdjęcia.

W tym roku II LO planuje obchody 75-lecia działalności szkoły. - Zachęcamy absolwentów do dzielenia się wspomnieniami z lat pobytu w murach szkoły przy ulicy Królewieckiej. Przed brylantowym jubileuszem chcemy poznać te brylanty, którymi z pewnością są absolwenci „2 ogólniaka” i ich losy. Za pośrednictwem patrona medialnego, Elbląskiej Gazety Internetowej portEl, będziemy publikować zdjęcia z kronik szkoły oraz tabla. To zachęta do dzielenia się swoimi zdjęciami z lat szkolnych - apelował na naszych łamach przedstawiciel szkoły. 

Długo czekać nie musieliśmy. Jako pierwsza garść wspomnień i zdjęcia przesłał do nas pani Mirosława Każmierczak, absolwentka II LO z 1985 roku. - Przesyłam kilka zdjęć-wspomnień z II LO. Cztery lata w murach Szkoły wspominam z ogromnym sentymentem. To był świetny czas, rewelacyjna klasa o profilu sportowym. Minęło już 35 lat od matury, a wiele obrazów z tamtego okresu jest wciąż żywych:) Muszę przyznać, że jak zobaczyłam zdjęcie moje i Dziewcząt z klasy i drużyny na miniaturce jubileuszowego filmiku w Państwa artykule, naprawdę  wzruszyłam się. Tym bardziej że nawet nie kojarzyłam, że takie zdjęcie w ogóle istnieje, to naprawdę była niespodzianka:) Bardzo dziękuję za ten niezwykły wspomnień czar!. Mirka Kaźmierczak - ,,brylant" rocznik 1985 :) - napisała nasza Czytelniczka.

  Elbląg, Kronika klasy I A z grudnia 1987 roku
Kronika klasy I A z grudnia 1987 roku (fot. nadesłana)

Do naszej redakcji dotarły też skany kroniki jednej z klas II LO. - Prowadziliśmy ją przez pełne 4 lata naszej edukacji w LO. Rozpoczęliśmy naszą "przygodę" we wrześniu 1987 roku jako klasa I A o profilu matematyczno-fizycznym. Naszym wychowawcą był przez 4 lata Pan Profesor Ryszard Lange - napisały do nas: Aleksandra Karkowska, Elżbieta Bartnicka, Ewa Deptuła, Monika Górczyńska, Małgorzata Jarosz, Dorota Sarnecka-Zakrzewska i Maciej Trudnowski. Zdjęcia klasowej kroniki dołączamy do jubileuszowego fotoreportażu. 

Otrzymaliśmy też zdjęcia od pana Sylwestra M. Jarkiewicza, który podzielił się fotograficznymi wspomnieniami z lat 1965-1968 (klasy VIIIb, IXb, Xb i XIb). A także od Grażyny Jaskuły, córki Heleny Pszkit.  - Na zdjęciu (publikujemy je przy artykule - red.) wychowawca klasy mamy ksiądz Zynel, po prawej stronie księdza matematyk Syronowicz, a po lewej  stronie księdza polonistka p. Miłaszewska. Geografię wykładał pan Sywula ze Stoczka, Puczyłowski uczył mamę chemii, a jego żona fizyki. Istniało harcerstwo, mama była przyboczną. W tej szkole mama zdobyła tzw "małą maturę", a dużą już w Kwidzynie w liceum pedagogicznym (lata  1946/47) - napisała do nas pani Grażyna, dołączając fragment wspomnień swojej mamy. 
        

Czekamy na kolejne zdjęcia i wspomnienia. Prosimy wysyłać ja na adres redakcja@portel.pl, w tytule maila prosimy wpisać "II LO". 

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym obchodów jubileuszu 75-lecia II Liceum Ogólnokształcącego

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama