UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

75 lat II LO. Zapraszamy do wspomnień! (aktualizacja)

 
Elbląg, Klasa pani Heleny Pszkit, 1946 rok
Klasa pani Heleny Pszkit, 1946 rok (fot. nadesłana)

- Cztery lata w murach II LO wspominam z ogromnym sentymentem. To był świetny czas, rewelacyjna klasa o profilu sportowym. Minęło już 35 lat od matury, a wiele obrazów z tamtego okresu jest wciąż żywych - napisała do nas pani Mirosława. Do naszej redakcji spływają kolejne wspomnienia z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 75-lecia II LO. Czekamy na kolejne! Zobacz zdjęcia.

W tym roku II LO planuje obchody 75-lecia działalności szkoły. - Zachęcamy absolwentów do dzielenia się wspomnieniami z lat pobytu w murach szkoły przy ulicy Królewieckiej. Przed brylantowym jubileuszem chcemy poznać te brylanty, którymi z pewnością są absolwenci „2 ogólniaka” i ich losy. Za pośrednictwem patrona medialnego, Elbląskiej Gazety Internetowej portEl, będziemy publikować zdjęcia z kronik szkoły oraz tabla. To zachęta do dzielenia się swoimi zdjęciami z lat szkolnych - apelował na naszych łamach przedstawiciel szkoły. 

Długo czekać nie musieliśmy. Jako pierwsza garść wspomnień i zdjęcia przesłał do nas pani Mirosława Każmierczak, absolwentka II LO z 1985 roku. - Przesyłam kilka zdjęć-wspomnień z II LO. Cztery lata w murach Szkoły wspominam z ogromnym sentymentem. To był świetny czas, rewelacyjna klasa o profilu sportowym. Minęło już 35 lat od matury, a wiele obrazów z tamtego okresu jest wciąż żywych:) Muszę przyznać, że jak zobaczyłam zdjęcie moje i Dziewcząt z klasy i drużyny na miniaturce jubileuszowego filmiku w Państwa artykule, naprawdę  wzruszyłam się. Tym bardziej że nawet nie kojarzyłam, że takie zdjęcie w ogóle istnieje, to naprawdę była niespodzianka:) Bardzo dziękuję za ten niezwykły wspomnień czar!. Mirka Kaźmierczak - ,,brylant" rocznik 1985 :) - napisała nasza Czytelniczka.

  Elbląg, Kronika klasy I A z grudnia 1987 roku
Kronika klasy I A z grudnia 1987 roku (fot. nadesłana)

Do naszej redakcji dotarły też skany kroniki jednej z klas II LO. - Prowadziliśmy ją przez pełne 4 lata naszej edukacji w LO. Rozpoczęliśmy naszą "przygodę" we wrześniu 1987 roku jako klasa I A o profilu matematyczno-fizycznym. Naszym wychowawcą był przez 4 lata Pan Profesor Ryszard Lange - napisały do nas: Aleksandra Karkowska, Elżbieta Bartnicka, Ewa Deptuła, Monika Górczyńska, Małgorzata Jarosz, Dorota Sarnecka-Zakrzewska i Maciej Trudnowski. Zdjęcia klasowej kroniki dołączamy do jubileuszowego fotoreportażu. 

Otrzymaliśmy też zdjęcia od pana Sylwestra M. Jarkiewicza, który podzielił się fotograficznymi wspomnieniami z lat 1965-1968 (klasy VIIIb, IXb, Xb i XIb). A także od Grażyny Jaskuły, córki Heleny Pszkit.  - Na zdjęciu (publikujemy je przy artykule - red.) wychowawca klasy mamy ksiądz Zynel, po prawej stronie księdza matematyk Syronowicz, a po lewej  stronie księdza polonistka p. Miłaszewska. Geografię wykładał pan Sywula ze Stoczka, Puczyłowski uczył mamę chemii, a jego żona fizyki. Istniało harcerstwo, mama była przyboczną. W tej szkole mama zdobyła tzw "małą maturę", a dużą już w Kwidzynie w liceum pedagogicznym (lata  1946/47) - napisała do nas pani Grażyna, dołączając fragment wspomnień swojej mamy. 
        

Czekamy na kolejne zdjęcia i wspomnienia. Prosimy wysyłać ja na adres redakcja@portel.pl, w tytule maila prosimy wpisać "II LO". 

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym obchodów jubileuszu 75-lecia II Liceum Ogólnokształcącego

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama