UWAGA!

Bezpłatne warsztaty dla uczniów

 Elbląg, Bezpłatne warsztaty dla uczniów
Fot. nadesłana

Od 8 września, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu trwają warsztaty informatyczne dla uczniów klas III Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Zajęcia odbywają się w ramach inicjatywy Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu pod nazwą "Wyrównanie szans".

Pomysłodawcą oraz prowadzącym warsztaty jest Patryk Pieczarka, student III roku administracji systemów i sieci komputerowych na kierunku informatyka, natomiast opiekunem projektu dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS PWSZ w Elblągu.

Jednym z założeń kursu jest przygotowanie młodzieży do uzyskania dyplomu potwierdzającego posiadane kwalifikacje. Bezpłatne zajęcia o łącznej liczbie 20 godzin odbywają się na najnowszym oprogramowaniu i wysokiej klasy sprzęcie. Tematyka warsztatów obejmuje systemy liczbowe, kodowanie oraz adresowanie IPv4, systemy operacyjne, systemy i serwery zarządzania oraz sieci komputerowe. Uczestnicy kursu, zaczynają od wstępu teoretycznego, jednak większość zajęć jest poświęcona ćwiczeniom praktycznym.

– Powyższe aspekty zawodowe, stanowią podstawę, którą uczniowie bez problemu opanują na zajęciach. Taka wiedza z całą pewnością przyda się na studiach, gdzie będzie dalej pogłębiana – mówi Patryk Pieczarka.

 

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu to pierwsza, ale z całą pewnością nie ostatnia szkoła, której uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach.

 

– Program kursu jest odpowiednio zróżnicowany dla liceów i techników – informuje Patryk Pieczarka. - Zainteresowanie ze strony młodzieży jest bardzo duże, dlatego prowadzimy wstępne rozmowy z kolejnymi szkołami średnimi.

– Warsztaty są tak przygotowane, by mogli wziąć w nich udział również uczniowie, którzy z informatyką nie mieli wcześniej nic wspólnego – dodaje dr inż. Jacek Paluszak. – Dajemy laikom świetną szansę na rozpoczęcie przygody z IT. Wszyscy wiemy jak bardzo prestiżowy, poszukiwany i dobrze płatny jest zawód takiego specjalisty w dzisiejszym cyfrowym świecie.

 

Instytut Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu podejmuje liczne działania, które oprócz podniesienia poziomu praktycznej wiedzy informatycznej u uczniów szkół średnich mają również zadanie szerszego zacieśniania stosunków między społecznością akademicką a elbląską społecznością uczniowską.

W ramach współpracy zaplanowano również udział uczniów w spotkaniach studenckich kół naukowych oraz licznych zajęciach i wykładach otwartych organizowanych przez Instytut Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama