UWAGA!

Bogaci w wiedzę, bogatsi o stypendium

 Elbląg, Bogaci w wiedzę, bogatsi o stypendium
Fot. Mikołaj Sobczak

W ramach nowego programu wspierania edukacji po raz pierwszy władze miasta wręczyły dziś (22 listopada) stypendia dla uzdolnionych uczniów elbląskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczystość odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. Zobacz zdjęcia.

Nowe stypendia to efekt uchwały przyjętej przez Radę Miejską na wniosek prezydenta Witolda Wróblewskiego.

- To pierwsza edycja, ale jestem przekonany, że w kolejnych latach Rada Miejska będzie takie uchwały podejmowała - mówił podczas uroczystości Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. Pogratulował stypendystom, a także ich rodzicom i nauczycielom. Poinformował, że wysokość stypendium wynosi 1000 zł. - Chcemy w ten sposób docenić wasz trud, wasze zaangażowanie w podnoszenie wyników w nauce, w zdobywaniu nowych doświadczeń - podkreślał. - Nie jest tak, że wystarczy mieć zdolności i wtedy się zdobywa laury, oprócz zdolności trzeba na to poświęcić jeszcze bardzo wiele czasu - mówił wiceprezydent Elbląga. Podkreślił też, że wyniki elbląskich uczniów są dowodem na wysoki poziom nauczania w mieście.

Co trzeba było osiągnąć, żeby otrzymać stypendium?

  Elbląg, Bogaci w wiedzę, bogatsi o stypendium
Fot. Mikołaj Sobczak

- Trzeba było spełnić naprawdę bardzo wysokie kryteria - mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. Uczniowie kończący podstawówkę musieli mieć średnią na zakończenie roku 5,8, w szkołach ponadpodstawowych średnią 5,7. - To nie wszystko. Kolejnym kryterium było uzyskanie tytułu laureata w konkursie krajowym, międzynarodowym lub wojewódzkim - zaznaczyła Małgorzata Sowicka.

Stypendium otrzymało 36 uczniów elbląskich szkół. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne Diamentów z Młodzieżowego Domu Kultury.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama