UWAGA!

Czytelniczka: Czy w szkole powinny być "stacjonarne" zebrania?

 Elbląg, Czytelniczka: Czy w szkole powinny być "stacjonarne" zebrania?
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- Jestem zaniepokojoną matką, zaczął się czas zebrań w szkołach. Większość szkół robi te zabrania przez internet i tak jest u moich młodszych dzieci, jedynie w ZSG są normalne zebrania – napisała do nas nasza Czytelniczka.

- Z tego, co słyszałam, te zebrania trwają kilka dni z rzędu. Czy to jest bezpieczne teraz, gdy ciągle czyta się o nowych zakażeniach wirusem? – pyta elblążanka. Wskazuje na kwestię zachorowań na covid w szkołach, klasy przechodzące na kwarantannę etc.

Skierowaliśmy pytania do ZSG, czy w związku z obecną sytuacją rozważane jest wprowadzenie zdalnych zebrań, o których pisze Czytelniczka?

- Sprawy uczniów i rodziców załatwiamy bez pośrednictwa mediów – odpowiedział nam sekretariat szkoły.

- Nie ma ministerialnych wytycznych dotyczących zebrań w szkole, podobnie nie ma takich wytycznych ze strony Departamentu Edukacji – podkreśla Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu. Dodaje, że zebrania z rodzicami w szkołach odbywają się obecnie w różnej formie. - Na swoim terenie tę kwestię ustalają gospodarze, czyli dyrektorzy szkół. To oni analizują aktualną sytuację w placówkach i podejmują decyzje – zaznacza.

Rodzice, którzy mają wątpliwości odnośnie formy organizacji zebrań w szkołach, powinni więc o tym rozmawiać bezpośrednio z dyrekcjami i nauczycielami.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przestańcie straszyć tym "kowidem"- każdy medyk już wie, że nieszczelne szczepionki + zmasowana akcja szczepień takimi pseudo-szczepionkami = presja na mutację wirusa i zagrożenie zarówno dla zaszczepionych jak i niezaszczepionych. .. te pseudo-szczepionki nie zapobiegają ani transmisji wirusa, ani zachorowaniu, ani ciężkiemu przebiegowi. .. więc tylko WYMUSZAJĄ MUTACJĘ WIRUSA. .. .tak było, jest, i będzie z każdym zaraźliwym wirusem, i jest to naturalne. .. .czy na tym świecie jeszcze 2 + 2 = 4 ??? Czy media już tak wyprały wam mózgi, że od roku 2 + 2 = 5?
 • @RatownikMedyczny - Tyś chyba "ratownik medyczny"po kursie w OHP
 • kolejna rozchisteryzowana z medialnym budyniem w glowie
 • Już przeszedłem to badziewie dawno temu z dość łagodnym przebiegiem ale teraz przez tych zaszczepieńców boję się kolejnej zmutowanej odmiany!
 • Sprawy uczniów i rodziców załatwiamy bez pośrednictwa mediów – odpowiedział nam sekretariat szkoły. Krótka piłka. Brawo szkoła. Czy Czytelniczka nie ma odwagi cywilnej i nie mogła tego tematu poruszyć z Dyrekcją telefonicznie bez ryzyka covid tylko lata do mediów ? Do pracy też Czytelniczka nie chadza ?
 • Telefonicznie prosze robic zebrania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Fogofago(2021-12-02)
 • Zebranie w ZSG było online więc o co chodzi?
 • Matka zawiadomić powinna KO lub rzecznika praw obywatelskich. A jak okazałby się że zachorował ktoś pociągnąć do odpowiedzialności za narażenie życia i zdrowia. Niby uczą, a sami jak widać mają z tym problem. No cóż nie brakuje takich. ..
 • @RatownikMedyczny - Mądraliński dobrze się czujesz. Zaszczepieni są i to jakieś fatum na nich spadło, wszystko z tym chcesz powiązać ? Chore teorie. Szpitale są dla chorych i nie są oni zaszczepieni od udaru, od zawału, od nowotworu itd. Szpitale od lat są pełne ludzi ciężko chorych i o zgrozo pandemia tylko odcięła ich od podstawowej diagnostyki i terapii więc i pogorszyła stan zdrowia wielu ludzi. Ludzie po udarach, zapaściach sercowych cieszą się o zgrozo, że dopadło to ich np. 2 lata temu gdzie natychmiastowa pomoc była na porządku dziennym. W obecnym chorym systemie leżeli by już pod ziemią. Z racji wykonywanego zawodu wiedzę masz zerową na temat wirusologii, mRNA i tym podobnych zagadnień jak my wszyscy. Rzuć ten fartuch i zmień profesję. 14 szczepionek znajduje się na liście obowiązkowej i również od noworodka jako osoba decyzyjna rodzic możesz ich odmówić będąc antyszczepionkowcem (ten chory ruch nie zaczął się w 2020r i covidzie, takich oszołomów jest coraz więcej)i być ścigany i napiętnowany przez Sanepid.
 • Taki wirus straszny że szkoły dalej otwarte. .. .zabawy Andrzejkowe, Mikołajki wszystko organizowane. Wychodzi na to że Dyrektorzy szkół w nosie mają bezpieczeństwo i zdrowie swoich uczniów !!
 • Oni mają w nosie. .. .swoje wysłucha Dyrektor i tyle. Zwala na wyżej ustawionych i koło się zamyka. ..
 • @elbląg88 - Wychodzi na to, że przestraszę cie kapiszonem i zrobisz wszystko co tylko będę chciał.
Reklama