UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Victoria Wiktorii

Victoria Wiktorii

2021-03-17 14:33

Humanistka z drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu Wiktoria Trochimiuk została laureat prestiżowej Olimpiady organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.

Wielka próba ósmoklasistów

Wielka próba ósmoklasistów

2021-03-17 11:06

W elbląskich szkołach trwają próbne egzaminy dla ósmoklasistów. – Jest to wielka próba dla nas wszystkich. Niedługo okaże się, czy ucząc się jedynie zdalnie ósmoklasiści osiągną równe dobre wynik - mówi Katarzyna Rachfał, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu.

Egzamin dojrzałości oczami e-maturzystów

Egzamin dojrzałości oczami e-maturzystów

2021-03-03 15:51

Nadzchodzi wiosna, a wraz z nią czas matur. Dziś rozpoczęły się próbne egzaminy, które potrwają do 16 marca. Ze względu na pandemię i utrudnione warunki nauki Ministerstwo Edukacji Narodowej zadecydowało o mniejszeniu zakresu potrzebnej wiedzy do zdania egzaminów o 20-30 procent. Jak pierwszego dnia próbnych matur wypadki uczniowie skazani podczas nauki na monitor i samodyscyplinę? Jak nastawieni są do zbliżającego się egzaminu dojrzałości? Zobacz zdjęcia.

Chcą, by przy SP 23 powstało boisko. Zbierają podpisy pod uchwałą

Chcą, by przy SP 23 powstało boisko. Zbierają podpisy pod uchwałą

2021-03-03 07:00

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Słonecznej domagają się od władz miasta, by po 20 latach wreszcie powstało tu przyszkolne boisko. Rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w tej sprawie.

Semestr letni również "hybrydowy"

Semestr letni również "hybrydowy"

2021-02-09 07:00

Rektorzy szkół wyższych w Elblągu wydali zarządzenia dotyczące organizacji semestru letniego. Jak można się domyślić, będzie on przebiegał podobnie do poprzedniego, tzn. hybrydowo - oczywiście ze względu na trwającą pandemię.

Sesja i obrony w dobie pandemii

Sesja i obrony w dobie pandemii

2021-02-04 07:00

W szkołach wyższych rozpoczynają się sesje egzaminacyjne, studenci "stają do walki" także w Elblągu. Jak patrzą na nadchodzące egzaminy po semestrze zdalnej nauki?

Perspektywy 2021. Jak oceniono elbląskie szkoły?

Perspektywy 2021. Jak oceniono elbląskie szkoły?

2021-01-29 15:00

Perspektywy publikują co roku rankingi szkół średnich i wyższych. Znamy już wyniki najnowszego rankingu przedstawiającego 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. Jak prezentują się w nim elbląskie szkoły?

EUHE: Konkurs dla młodzieży liceów

EUHE: Konkurs dla młodzieży liceów

2021-01-20 14:17

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna ogłasza konkurs na etiudę filmową dla uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego pn.”Codzienność ucznia w nauce on-line”.

Projekt SP 14 doceniony

Projekt SP 14 doceniony

2021-01-19 23:24

„Misiowe podróże po Polsce” to projekt edukacyjny klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, który znalazł się na liście zwycięzców pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji” zorganizowanego przez Nową Erę.

ETwinning w SP nr 11 w Elblągu

ETwinning w SP nr 11 w Elblągu

2021-01-18 11:09

Europejska platforma współpracy szkół – eTwinning – jest narzędziem, dzięki któremu uczniowie mają okazję poznać swoich zagranicznych rówieśników i komunikować się z nimi w najbardziej naturalnym środowisku, jakim jest spontaniczna rozmowa podczas realizacji międzynarodowych projektów współpracy szkół – bez kosztów i spotkań na żywo.

Szkoła w gąszczu wytycznych

Szkoła w gąszczu wytycznych

2021-01-17 17:12

W poniedziałek (18 stycznia) dzieci z klas I-III wracają do szkół, oczywiście w reżimie sanitarnym. - Liczę na to, że uda nam się utrzymać ten reżim i wytrzymamy w nauce stacjonarnej – mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Egzaminy zawodowe w cieniu pandemii

Egzaminy zawodowe w cieniu pandemii

2021-01-11 07:00

11 stycznia w szkołach rozpoczynają się egzaminy: zawodowe, potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i ósmoklasisty dla dorosłych. - To dziwne, że organizuje się takie egzaminy, kiedy ma w nich brać udział łacznie ponad 100 tys. osób, a robi się teraz wszystko, by unikać spotkań, zgromadzeń – twierdzi jeden z naszych Czytelników. Jak będą wyglądały kolejne ogólnopolskie egzaminy w cieniu pandemii?

E-learning na pomoc w maturze z informatyki

E-learning na pomoc w maturze z informatyki

2020-12-17 14:47

Pięciu studentów zagranicznych i krajowych uczelni, wśród nich dwaj elblążanie, to autorzy platformy e-learningowej przygotowującej do matury z informatyki. O tym, na czym polega inicjatywa i dlaczego w ogóle warto zainteresować się informatyką, opowiada Dawid Woźny, niegdysiejszy uczeń elbląskich SP nr 19 i Gimnazjum nr 3.

Sportowe porozumienie

Sportowe porozumienie

2020-12-04 10:27

3 grudnia dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, Hanna Szuszkiewicz oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku prof. dr hab.  Paweł Cięszczyk  podpisali porozumienie o współpracy dotyczącej wspólnych działań związanych z funkcjonowaniem sportowej szkoły i uczelni.

Prawie 600 kontroli strażników w domach "palaczy śmieci"

Prawie 600 kontroli strażników w domach "palaczy śmieci"

2020-12-03 15:42

163 mandaty, na łączną kwotę 25 tys. zł, nałożyli strażnicy miejscy w mijającym roku na osoby, które w domowych piecach spalały odpady. Tej zimy strażnicy również zapowiadają intensywne kontrole.

Komputery dla elbląskich szkół średnich

Komputery dla elbląskich szkół średnich

2020-12-01 17:13

98 tys. złotych dofinansowania otrzyma elbląski samorząd w ramach programu „Aktywna tablica”. Środki te przeznaczone zostaną na zakup ok. 35 laptopów do 7 szkół średnich.

Na co się skarżą klienci w dobie pandemii

Na co się skarżą klienci w dobie pandemii

2020-11-27 15:38

"Prawa konsumentów w dobie epidemii COVID-19" były tematem dzisiejszej (27 listopada) konferencji online zorganizowanej przez Instytut Ekonomiczny PWSZ. Jak koronawirus wpłynął na nasze portfele, preferencje zakupowe i jakie problemy zrodził na poziomie praw konsumenckich?  

Czy boisko przy SP 23 doczeka się remontu?

Czy boisko przy SP 23 doczeka się remontu?

2020-11-26 14:00

- Proszę o zainteresowanie się boiskiem szkolnym przy podstawówce nr 23. To miejsce jest zaniedbane od 25 lat – pisze do nas Czytelniczka. Pisaliśmy już o tej sprawie na naszych łamach, ale dzisiaj do niej ponownie wracamy, sprawdzając co zmieniło się w planach władz miasta dotyczących tego miejsca. 

Elbląscy studenci powalczą w sieci

Elbląscy studenci powalczą w sieci

2020-11-26 07:00

„Nasza e-sportowa drużyna Pytony wystąpi w lidze AZS Edu Esports. Razem z nami w grupie znajdują się zespoły Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie" - informuje PWSZ w Elblągu. My z kolei dopytujemy Arkadiusza Matuszewskiego z drużyny Pytonów, o co chodzi w tej rywalizacji. 

O prawach konsumenta w dobie pandemii

O prawach konsumenta w dobie pandemii

2020-11-25 11:42

W piątek, 27 listopada, odbędzie się konferencja online pod tytułem "Prawa konsumentów w dobie pandemii COVID-19". Organizują ją Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu i Miejski Rzecznik Praw Konsumentów. Początek o godz. 10. 

Reklama