UWAGA!

Dni Dawcy Szpiku w III LO

 Elbląg, Dni Dawcy Szpiku w III LO
Fot. nadesłana

W minionym tygodniu w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, miała miejsce wyjątkowa akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą #komórkomania, zorganizowana przez uczniów klas medyczno-przyrodniczych.

Akcja #komórkomania to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

W projekt, całym sercem zaangażowali się uczniowie klasy 2c i 3c.

Uczniowie w ramach projektu przeprowadzili prelekcje dotyczące nowotworów krwi, metod poboru i przeszczepu komórek macierzystych oraz możliwości realnego wpływu na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami.

Zwieńczeniem projektu był Dzień Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych. Zarejestrowano 20 nowych potencjalnych dawców spośród pełnoletnich uczniów naszej szkoły, którzy czekają teraz na potwierdzenie wpisu do rejestru centralnego DKMS.

- Wierzymy, że nasza akcja przyczyniła się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwoli w przyszłości podarować szanse na nowe życie osobom chorym. Wszystkich, którzy ze względu na wiek nie mogli dołączyć do elitarnego grona potencjalnych dawców zapraszamy za rok - zachęcają organizatorzy.

Akcja odbyła się pod kierownictwem nauczyciela biologii Pani Ewy Piwcewicz, we współpracy z fundacją DKMS.

Teresa Rakowska, rzecznik prasowy III Liceum Ogólnokształcącego

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dawcy DNA. Oddaj darmo swoje DNA, a potem zaginie w niewyjaśnionych okolocznościach twoja córka, synek. Takie tam przemyślenia:) (Transplantologa z Niemiec).
  • Jak zaczniecie płacić godne pieniądze za moją krew (CZYLI RYZYKO KRADZIEŻY MOJEGO I MOJEJ RODZINY "dna") to może się zapiszę na pobranie moich płynów ustrojowych. Na zachodzie to jest odpłatne!!!!
Reklama