UWAGA!

Dźwięczna i wdzięczna jubilatka

 Elbląg, Dźwięczna i wdzięczna jubilatka

Elbląska szkoła muzyczna obchodzi w tym roku swój podwójny jubileusz w brylantowej i kamiennej odsłonie: 75-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej i 70-lecie Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej. Działająca jako zespół szkół placówka była i wciąż jest tętniącym życiem miejscem odkrywania i rozwijania talentów. Miejscem spotkań artystów i mieszkańców miasta spragnionych duchowych doznań na najwyższym muzycznym poziomie.

Przez te dziesiątki lat mury szkoły opuściło około 800 absolwentów, jedni kończąc ją w trybie dziennym, inni w popołudniowym, łącząc naukę muzyki ze szkołą ogólnokształcącą. Wielu z nich kontynuowało swoją przygodę w akademiach muzycznych, w ruchach amatorskich, inni wyrośli na świadomych odbiorców i miłośników muzyki. Warto wspomnieć, że wielu absolwentów naszej szkoły jest profesjonalnymi muzykami, występującymi w orkiestrach klasycznych, jak i w zespołach muzyki rozrywkowej. Nasi absolwenci zasilili też grono nauczycieli szkoły kształcąc kolejne pokolenia młodych muzyków.

Nie sposób w krótkiej formie opisać wszelkich aktywności kulturalnych i imprez organizowanych przez elbląską szkołę muzyczną: konkursów, koncertów, warsztatów , w murach szkoły jak i poza nią. Nie ma chyba elblążanina, który nie skorzystał choćby w minimalnej formie z oferty „muzyka". Jesteśmy za te lata wdzięczni i serdecznie chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa do świętowania z nami:

 

30 września, o godz. 12 - uroczysta Akademia Jubileuszowa w sali koncertowej

1 października - od godz. 11 - Dzień Otwarty dla sympatyków szkoły; godz. 12 – Koncert Absolwentów

Wstęp wolny.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: jubileusz@elmuzyka.edu.pl

Społeczność szkoły

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama