UWAGA!

Eksperymenty, edukacja i Elbląg

 Elbląg, Eksperymenty, edukacja i Elbląg
Fot. Mikołaj Sobczak

Nowoczesną edukację w zakresie matematyki, fizyki, chemii i biologii w pracowniach wyposażonych w sprzęt komputerowy oraz interaktywne pomoce naukowe, umożliwiające nauczanie metodą eksperymentu – to i wiele więcej ma zaoferować uczniom szkół średnich Elbląskie Centrum Eksperymentu, które powstało w Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Rawskiej. Zobacz zdjęcia.

Pomieszczenia, w których umiejscowiono Elbląskie Centrum Eksperymentu, skrywają trochę niespodzianek. Eksponatów jest sporo, ich działanie pokazywał uczestnikom dzisiejszego spotkania Grzegorz Sobczak z Departamentu Strategii i Rozwoju UM. Można na przykład stworzyć swoje wirtualne popiersie przy użyciu skanera 3D. Można zobaczyć, „ile lat mają nasze uszy”, tzn. na ile jesteśmy w stanie wyłapywać wysokie częstotliwości. Można też zagrać na harfie laserowej, pobawić się kołyską Newtona, wytworzyć trochę energii dzięki niewielkiej elektrowni wodnej i tym podobne, i tak dalej. Jest też sprzęt do nauki programowania i nieco innych pomocy naukowych i atrakcji w jednym, z których będą korzystać uczniowie elbląskich szkół.

  Elbląg, Eksperymenty, edukacja i Elbląg
Fot. Mikołaj Sobczak

- Nie możemy poprzestać na dotychczasowym działaniu, widzę kolejne możliwości w przyszłości - mówił o rozwoju Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej jego dyrektor, Romuald Mackojć. Stwierdził, że umiejscowienie przy ul. Rawskiej Elbląskiego Centrum Eksperymentu to trafna decyzja, bo ECEZ koncentruje się na kształceniu praktycznym.

- Cieszę się, że tworzymy odpowiednie warunki (...) do tego, żeby młodzież mogła jak najlepiej się kształcić – mówił podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski. Przekonywał, że dzięki nowoczesnym pracowniom nauka i rozwijanie zainteresowań będą dla uczniów przyjemniejsze i ciekawsze.

Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu, przypomniała m. in., że dofinansowany ze środków unijnych projekt opiewał na blisko 4,5 mln zł. Realizowany był przy wsparciu czterech elbląskich liceów.

- Udział dyrektorów, ale i nauczycieli tych szkół, nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, jest tutaj nie do przecenienia – mówiła o realizacji przedsięwzięcia dyrektor Sowicka.

Dodajmy, że Elbląskie Centrum Eksperymentu to część inicjatywy pod nazwą Elbląska Szkołą Eksperymentu, w ramach której doposażono m.in. elbląskie licea, zrealizowano zajęcia pozalekcyjne dla uczniów czy szkolenia nauczycieli.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Młodzi - uczyć się, uczyć! - Mądry człowiek to największy wróg PIS
 • @TeofilSkorupa - Ty popierasz tylko naukę religii, podobno wystarczy poddanemu.
 • A gdzie kropidła bojowe? Zalecenie Czarka = po co nauka? Najwyższy dał rozum, aby używać to narzędzie w dobrym celu.
 • @TeofilSkorupa - "Ręce opadają na takich cymbałów. " ręce opadają od takich JAK TY bezkrytycznych do siebie i partii lizusów wazelinowych. Twoja działalność tu, budzi obrzydzenie do Twoich Panów i śmiech z Ciebie.
 • @TeofilSkorupa - Ziemia jest płaska i tyle. To dzieki nam i naszemu ministrowi Czarnkowi tę wiedzę posiadamy w PiSie.
 • Dobra inwestycja, fajny pomysł!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  #elblążanka(2023-01-18)
 • Gdy my byliśmy w liceum to gloryfikowano tego łotra tusska. Wmawiano nam że to powiew nowoczesności, że kraj się rozwinie i nie będzie trzeba uciekać za granicę za chlebem. On sam obiecywał tu drugą Irlandię. Większość młodych głupich w to uwierzyła i poparła oszusta. I co? Większość tych młodych w wieku produkcyjnym i tak uciekła bezpowrotnie za granicę a tu zamiast godnej pracy były tylko niezliczone afery finansowe, praca za miskę ryżu z chupa i kamieni kupa. A sam donek nie robił nic tylko czekał na rozkazy z Kremla, Berlina i Brukseli. Zrobił z nas kolonię Europy umacniając system kolonialny. Do dziś żałuję że głosowałem na PO. A wszystkim młodym wyborcom polecam obejrzenie filmu nocna zmiana. Jeśli któraś morda z tego filmu jest dalej w polskim parlamencie tzn że źle się dzieje i musicie te mordy i ich pociotków wyrwać z parlamentu dla dobra polski. i obowiązkowo nasz człowiek w Warszawie. To powinno się puszczać na lekcjach wos.
 • W lutym, w Kartuzach dwudniowy festiwal jazzowy z udziałem światowej sławy gitarzysty - Mike'a Sterna. Festiwal pod egidą miejscowych władz. I co Wy na to, miejscowi gracze o wielkie stawki którzy nawet nie zająknęli się o Jazzbląg Festiwal 2022 ? No tak, Kartuzy to metropolia a Elbląg taka większa wieś przecież.
 • O nowoczesnej edukacji mogą mówić nowoczesnie myślący ludzie stosujący nowoczesne metody na każdej płaszczyźnie a nie pozostający mentalnie w poprzedniej epoce
 • @Polexit - A nie mówili że w tej nocnej zmianie brał udział Kaczyński? No widzisz.
 • @Polexit - My już nie damy się oszukać wam PiSowcom!!
 • @kkkkkk1 - A my peowcom!
Reklama