UWAGA!

Kolędowali i rywalizowali

Niedawno dobiegł końca II Elbląski Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową nr 23. Ze względu na pandemię koronawirusa odbywał się w formie online, a dziś (17 stycznia) zwycięzcy konkursu odebrali nagrody.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych. Ich opiekunowie, instruktorzy i nauczyciele nadsyłali występy swoich podopiecznych w formie nagrań wideo. Do rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych przystąpiło 42 dzieci.

Jury w składzie Monika Wilkiewicz (nauczycielka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu), Urszula Leśniewska (absolwentka wydziału instrumentalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku, wokalistka, nauczycielka) i Piotr Baranowski (nauczyciel w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych) przyznało nagrody w czterech kategoriach. Grand Prix otrzymał Hubert Sartanowicz, uczeń SP nr 19. Pozostałych wyróżnionych znajdziemy tutaj.

Konkurs został objęty honorowym patronatem prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego.

- W związku z tym, że Szkoła Podstawowa nr 23 jest placówką, w której działa oddział przedszkolny, postanowiłyśmy jako nauczycielki zorganizować wokalny konkurs dla dzieci ze wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych w Elblągu - podkreśla Klaudia Makowska, która organizowała wydarzenie wraz z Elizą Kaczmarczyk i Moniką Chojecką. - Konkurs odbył się w formie online, dzięki czemu dzieci i uczniowie z Elbląga mogli aktywnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniu kulturalnym pomimo pandemii.

- W drugiej edycji Elbląskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek wzięła udział zaskakująco wysoka liczba uczestników, szczególnie dzieci z przedszkola. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a repertuar bardzo zróżnicowany - podkreśla Eliza Kaczmarczyk.

- Dopisali także sponsorzy, dzięki którym mogliśmy obdarować dzieci ciekawymi nagrodami - dodaje Monika Chojecka.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama