UWAGA!

Konferencja elbląskich inżynierów

 Elbląg, Konferencja elbląskich inżynierów
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

Po raz pierwszy w Elblągu odbędzie się konferencja naukowa poświęcona osiągnięciom elbląskich inżynierów w latach 1945-2023. Odbędzie się w sobotę, 4 marca, w Akademii Nauk Stosowanych.

Organizatorami konferencji jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. - Pokazuje ona potencjał osobowy i intelektualny inżynierów przyczyniających się bezpośrednio do unowocześniania i rozwoju zakładów, techniki, przemysłu, usług infrastrukturalnych i wielu innych dziedzin mających wpływ na funkcjonowanie miasta – informują organizatorzy.

Konferencja, organizowana z okazji Światowego Dnia Inżyniera, odbędzie się w sobotę, 4 marca, w auli głównej Akademii Nauk Stosowanych przy al. Grunwaldzkiej. Początek o godz.10. W jej trakcie zostaną zaprezentowane sylwetki elbląskich inżynierów, swoje wystąpienia będą mieli m.in. związani z Elblągiem: prof. dr. hab. inż. Janusz Rachoń, absolwent II LO w Elblągu i rektor Politechniki Gdańskiej w latach 2002 - 2008 oraz inż. Paweł Olechnowicz, prezes ABB Zamech w Elblągu w latach 1990-96 i wieloletni prezes Lotosu.

Uczestnicy konferencji wysłuchają również wykładów na temat „Cyfrowe Światy Ludzi Maszyn” oraz systemu kształcenia inżynierów w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Wezmą także udział w panelu dyskusyjnym na temat „ Historia, teraźniejszość i przyszłość zawodu inżyniera”.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym konferencji

 

red.

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama