UWAGA!

Matematyczna powtórka w ANS

 Elbląg, Matematyczna powtórka w ANS
fot. Anna Dembińska

Do matury niecały miesiąc. Aby ją zdać, trzeba uzyskać minimum 30 procent z każdego z obowiązkowych przedmiotów. Dla większości uczniów wyzwaniem od lat jest matematyka. Z tego powodu, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu po raz trzeci zorganizowała w czwartek (11 kwietnia) Wielką Powtórkę przed Maturą z Matematyki dla uczniów szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego i okolic. - Z matematyki idzie mi średnio. W szkole mieliśmy dwie matury próbne, ale uważam, że powinno być ich więcej - przyznaje Agata, uczennica z Nowego Dworu. Zdjęcia.

- Przygotowałem dziś dla uczniów specjalny zestaw maturalny, wzorowany na tym, jaki czeka na nich w maju - mówi Marcin Bukowski, wykładowca Instytutu Ekonomicznego na ANS, który prowadzi przedmioty takie jak matematyka ekonomiczna i analiza ekonomiczna. - Przez cztery godziny będziemy wspólnie rozwiązywać zadania. Nasza powtórka różni się od próbnych matur w szkołach tym, że uczniowie nie będą pracować indywidualnie, bez żadnej pomocy. Będą mogli sami spróbować swoich sił, ale ja w tym czasie również będę te zadania rozwiązywał i tłumaczył. Na wszelkie pytania też będę na bieżąco odpowiadał.

Jak przyznaje Marcin Bukowski, pomysł pojawił się po analizowaniu wyników matur z matematyki uczniów szkół w województwie warmińsko-mazurskim. - Uczniowie często boją się matematyki, a ja staram się pokazać im, że wcale nie musi być czymś strasznym. Dzisiaj gościmy przyszłych maturzystów nie tylko z Elbląga, ale też między innymi z Malborka i Nowego Dworu, a za tydzień z Kwidzyna, więc nasza akcja ma coraz większy zasięg - dodaje.

Powtórka ma potrwać cztery godziny. W trakcie przewidzianych przerw, uczniowie będą mieli okazję zwiedzić uczelnię i zapoznać się z jej programem. - Z matematyki mam raczej trójki, ale dziś czuję się dobrze - mówi Karol z Technikum Mechanicznego w Elblągu.

- Stresuję się przed maturą, a nawet tym, że tu teraz siedzę - przyznaje Luiza, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Malborka. - Staram się dużo uczyć, bo chciałabym pójść na studia. Myślę o marketingu, to fajne studia i łączą ze sobą wszystko, czego szukałam na innych kierunkach.

Wśród przyszłych maturzystów nastroje są zróżnicowane. - Teraz się nie denerwuję, ale ogólnie matura mnie stresuje - przyznaje Agata, uczennica z Nowego Dworu. - Z matematyki idzie mi średnio. W szkole mieliśmy dwie matury próbne, ale uważam, że powinno być ich więcej.

Akcja cieszy się wśród szkół dużym zainteresowaniem. Kolejna powtórka już 18 kwietnia (czwartek). Jak przyznaje Adrian Paradowski z Biura Promocji, możliwe, że przed maturą odbędzie się jeszcze jedna, bo wciąż zgłaszają się chętni.

AM

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama