UWAGA!

Nie bądź gapa, nie gap się w telefon

 Elbląg, Nie bądź gapa, nie gap się w telefon
Fot. nadesłana

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, zorganizowali akcję w ramach konkursu Ochotniczych Hufców Pracy pt. "Bądź użytkownikiem bezpiecznego przejścia”. W akcję zaangażowała się także Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Młodzież w ramach działalności prospołecznej oraz aktywności w środowisku lokalnym zrobiła ulotki oraz plakaty, które promowały bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Na plakatach widniały napisy: „Nie bądź gapa nie gap się w telefon” czy „Nie bądź gapa zdejmij słuchawki”, które miały uświadomić społeczności lokalnej jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie przechodzenia przez pasy dla pieszych. Następnie uczestnicy wybrali się na bardzo ruchliwe przejście dla pieszych w okolicach elbląskiego rynku, gdzie zaopatrzeni w ulotki oraz plakaty przechodzili przez pasy, co wzbudzało ogromne zainteresowanie społeczności lokalnej.

Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców Elbląga, którzy okazywali naszej młodzieży oznaki sympatii i z zaciekawieniem przyglądali się temu co robią.

Kamila Mach, wychowawca Hufiec Pracy 14-2 w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama