UWAGA!

Projektuj w "wirtualu" i zdobądź nagrody. Już wkrótce Minecraft Hackathon 2022!

 Elbląg, Graf. ANS w Elblągu
Graf. ANS w Elblągu

Gry komputerowe, innowacyjne rozwiązania informatyczne, konkurs dla uczniów i studentów – w tych sprawach można zawrzeć to, czym jest Minecraft Hackathon 2022. Właśnie dobiegły końca eliminacje, a właściwe zmagania odbędą się w dniach 10-12 czerwca.

Hackathon to wydarzenie mające formę konkursu, w trakcie którego osoby tworzące oprogramowanie stają przed określonym zadaniem, problemem. Takie konkursy - "maratony projektowania" - to doskonała okazja do promowania innowacyjnych rozwiązań w informatyce. A ponieważ wirtualne środowisko gry Minecraft to doskonałe miejsce do rozwoju pod kątem programowania, to właśnie w minecraftowym projektowaniu zmierzą się uczniowie i studenci w Elblągu. Do tych zmagań zaprasza Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu!

Minecraft Hackathon 2022 potrwa od 10 do 12 czerwca, zmagania odbędą się w Akademii Nauk Stosowanych przy al. Grunwaldzkiej 137. Nie trzeba zabierać ze sobą swojego komputera. Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w konkursie wraz z rodzicem lub opiekunem. Jest o co walczyć, bo oprócz doskonałej zabawy przewidziano nagrody, które łącznie opiewają na kwotę ponad 10 tys. zł!

W ramach hackathonu studenci zmierzą się w zespołowym konkursie programistycznym. Uczniowie szkół średnich w drużynach będą musieli stworzyć w środowisku Minecrafta obiekt, którego typ zostanie podany w dniu zmagań. Podobne zadanie – indywidualnie – będą mieli przed sobą uczniowie podstawówek.

Szczegóły dotyczące hackathonu i harmonogram zmagań znajdziemy na stronie wydarzenia. Niedawno dobiegły końca eliminacje dla uczniów podstawówek, które przeprowadzono w związku z bardzo dużą ilością zgłoszeń.

- Bardzo dziękujemy za przesłane prace, są naprawdę świetne - mówi dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej im. K. Brzeskiego w ANS.

Partnerami Minecraft Hackathon 2022 są OPEGIEKA i Microsoft. Swoim patronatem wydarzenie objęli Witold Wróblewski, prezydent Elbląga i dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor ANS.

 

Patronem medialnym Minecraft Hackathon 2022 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama