UWAGA!

PWSZ w Elblągu: Praktycznie gotowy do pracy

 PWSZ w Elblągu: Praktycznie gotowy do pracy

Dynamiczne zmiany gospodarcze oraz pogłębiająca je pandemia sprawiły, że rynek pracy stał się konkurencyjny i wymagający. Coraz częściej dyplom – nawet wysoko ocenianej uczelni – nie jest wystarczającym atutem przy zatrudnieniu. Z całą pewnością szanse zdobycia atrakcyjnej pracy zwiększa posiadanie doświadczenia zawodowego.

Studenci PWSZ w Elblągu to ambitni młodzi ludzie, z których zdecydowana większość już w trakcie nauki nabywa pożądane kompetencje i doświadczenie. Podejmują pierwsze prace, staże i praktyki. Sprzyja ku temu praktyczne kształcenie w uczelni, wsparcie ze strony wykładowców oraz możliwość wyboru dogodnego trybu studiowania (studia dzienne, zaoczne i popołudniowe).

Praktyczny profil kształcenia jest ogromnym sukcesem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wykładowcy-praktycy dostosowują szeroką ofertę kierunków studiów (licencjackich, inżynierskich i magisterskich) oraz programy kształcenia do bieżących potrzeb rynku pracy. Wizytówką uczelni są nowoczesne laboratoria, małe grupy ćwiczeniowe oraz solidne semestralne praktyki zawodowe pod okiem specjalistów.

- Długoterminowe praktyki zawodowe są pozytywnie odbierane przez pracodawców regionu elbląskiego. Umożliwiają im przygotowanie potencjalnych pracowników dokładnie na ich potrzeby – mówi rektor PWSZ Elblągu, dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

 

Uczelnia, która dba o przyszłość swoich absolwentów, nie tylko tworzy nowe kierunki studiów, ale również pozwala na rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych, które są kluczowe dla danej branży. PWSZ w Elblągu wprowadza aktywizujące metody dydaktyczne, co wpływa na wysoki poziom kompetencji miękkich u studentów. Wszystko to sprawia, że absolwent PWSZ w Elblągu jest specjalistą w danej branży z dodatkowo posiadanymi szkoleniami i uprawnieniami.

 

Elbląska PWSZ od kilku lat nagradzana jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”. Celem ministerstwa jest wyróżnienie dobrych publicznych uczelni, które mogą pochwalić się wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów. W pierwszym roku po studiach średnie bezrobocie wśród absolwentów PWSZ w Elblągu wynosi niecałe 2 proc. - co jest ogromnym sukcesem w skali regionu.

 

PWSZ w Elblągu – PRAKTYCZNIE gotowy do pracy!

Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej rekrutacji.


      

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg

www.pwsz.elblag.pl

Biuro Informacji Rekrutacyjnej

tel. 55 629 05 54

e-mail: rekrutacja@pwsz.elblag.pl

-- artykuł sponsorowany --

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie