UWAGA!

Studenci oddają krew

 Elbląg, Studenci oddają krew
fot. nadesłana

Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej Seneka PWSZ Elblągu od kilku lat organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „Moc krwi” (wcześniej „Wampiriada”). Co roku biorą w niej udział zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni.

Dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Jak w każdy wtorek, kilka minut po godzinie ósmej, Kasia wsiadła do tramwaju. Podjeżdża on prawie pod budynek uczelni, w której Kasia studiuje media społecznościowe w biznesie. Podróż trwa 20 minut, to dobry czas na sprawdzenie Facebooka. Tego, co zobaczyła w telefonie, nigdy by się nie spodziewała… Wyskoczył jej post „Poważny karambol na autostradzie”. Przy takich informacjach zawsze przewijała Feed dalej, jednak zaskoczyło ją, jak wielu znajomych pisało: "Marek dasz radę", "Maras wygrasz tę walkę". Kliknęła w link i zobaczyła zdjęcie Marka... Marek ? Ten Marek? Nie mogła uwierzyć! Jeszcze w zeszły piątek szalała z nim na koncercie. Poczuła drżenie mięśni, a zimny pot zraszał jej czoło... Co robić? Jak pomóc?... Przecież ona jest tu, a on tam, daleko…

Ilu z nas stanęło w obliczu takiej sytuacji? Kiedy chcemy pomóc, natychmiast. Czasami mimo szczerych chęci pomoc nie jest prosta. Przeszkód może być wiele a czasu mało. Tego typu historia może spotkać każdego. Co możemy więc zrobić? Odpowiedź jest jedna - nie czekać do ostatniej chwili, bo wtedy może być po prostu za późno.

My nie czekamy! Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej Seneka PWSZ Elblągu od kilku lat organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „Moc krwi” (wcześniej „Wampiriada”). Co roku biorą w niej udział zarówno studenci, jak i pracownicy Uczelni.

- Pomysł na akcję zrodził się z tego, że krew potrzebna jest zawsze. Niestety nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować sztucznie w warunkach laboratoryjnych – mówi Anna Król, wiceprezes SKN Seneka. – Po prostu studencka krew ratuje życie!

Jak co roku, również i tym razem społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu nie zawiodła i licznie 26 listopada br. stawiła się w zorganizowanym na ten cel punkcie poboru krwi.

- To jest bardzo ważna akcja. Krew to życie. Nasi studenci wspierają wszystkie działania społeczne – podkreślił dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz prof. nadzw., zastępca dyrektora Instytutu Ekonomicznego ds. naukowych i organizacyjnych.
       W dniach 22-26 listopada obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Trzeba jednak pamiętać, że krew potrzebna jest przez cały rok. Wspierajmy więc i pomagajmy, bo nigdy nie wiemy, komu ta pomoc będzie potrzebna.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama