UWAGA!

Uczniowie SP 21 chcą zabrać głos w Sejmie

Igor Cylkowski i Daniel Stelmach, uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, ubiegają się o mandat poselski w tegorocznej XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

SDiM jest projektem edukacyjnym, którego głównym organizatorem jest Kancelaria Sejmu. Celem konkursu jest spopularyzowanie wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Aby móc wziąć udział w projekcie, uczniowie muszą wykonać związane z tematyką sesji działanie społeczne. W tym roku dwuosobowy zespół powinien odpowiedzieć na pytanie: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera/bohaterki.

Uczniowie przedstawili postać generała Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego, bohatera walk Września 1939 i dowódcy wielkich jednostek Armii Krajowej. W tym celu stworzyli film poświęcony postaci wielkiego patrioty, który był również zasłużonym mieszkańcem Elbląga. By przybliżyć postać generała uczniom szkoły i środowisku lokalnemu chłopcy zaprosili Pana Tomasza Stężałę, wnuka generała, który w ciekawy sposób opowiedział o życiu i dokonaniach dziadka. Tomasz Stężała udzielił również wywiadu, którego fragmenty można zobaczyć w filmie. Chłopcy popularyzowali efekt swojej pracy w szkole a także wśród uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. Ponadto rozdawali własnoręcznie wykonane ulotki z informacjami o bohaterze i linkiem do filmu mieszkańcom Elbląga. Opiekunką projektu jest nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie Marta Lewandowska.

Efekt pracy uczniów można zobaczyć na filmie.

Marta Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama