UWAGA!

Teraz ja - Błędne znakowanie

 Elbląg, Błędne znakowanie
fot. Stefanowsky

Znak drogowy – to znak, który obowiązuje w ruchu drogowym a którego znaczenie, zakres i moc prawna określona jest w przepisach prawa. Znaki kierunku i miejscowości – to także znaki drogowe pokazujące ustalenia organizacji ruchu w postaci drogowskazów wskazujących kierunek gdzie znajduję się dana miejscowość, czy też dzielnica miasta bądź atrakcje turystyczne.

Obecnie każdy zmotoryzowany, mając do wyboru dwie drogi prowadzące z punktu A do punktu B, będzie się starał wybrać tę drogę, która jest bezpieczniejsza, bardziej ekonomiczna i wygodna. Aby ułatwić poruszanie się i zwiększyć informacje na drogach ustawiane są znaki kierunku i miejscowości. Jak jednak okazuję się nie wszystkie z nich mają prawidłowe oznaczenia.
       Jadąc z Pasłęka do Elbląga chyba każdy kierowca wybierze nowo wybudowaną drogę ekspresową, która nie jest płatna i posiada dwa pasy ruchu w obu kierunkach (kierunek na Gdańsk). Możemy także skręcić na rondzie w prawo, wtedy również dotrzemy do celu, jednak będziemy poruszać się drogą węższą, gdzie występują znaczne ograniczenia prędkości ze względu na tereny zabudowane, a sam komfort jazdy jest dużo niższy niż na równoległej siódemce. Problem polega na błędnym oznaczeniu. Problem polega na błędnym oznaczeniu. Na drogowskazie powinien widnieć napis kierujący nas na Elbląg również drogą S7. Tak jak jest w przypadku Gdańska. Przecież tamtędy także dojedziemy do naszego miasta i to o wiele szybciej.
      

 


       Jadąc dalej widzimy drogowskaz pokazujący nam, że zbliżamy się do węzła. I tuż przed samym wjazdem do miasta potwierdzenie, że droga ekspresowa na Gdańsk zaprowadzi nas również do Elbląga. O ile takie znakowanie na naszych drogach nie sprawi kłopotu miejscowym, o tyle dla ludzi przyjezdnych może spowodować problem lub nie lada rozczarowanie.

Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.1 22 85

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • GPS sie uzywa a nie znaki czyta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_83675(2012-12-28)
 • Drogi autorze ale masz problem niesamowity. W całej Polsce się tak znakuje drogi i zjazdy. Zawsze do jakiegoś WIĘKSZEGO miasta droga prowadzi. A takim miastem jest GDAŃSK i WARSZAWA, a nie Elbląg czy Ostróda. Bo jak już czepiasz się, że nie ma Elbląga to czemu się nie czepiasz, że w drugą stronę brakuje Ostródy, Płońska czy Mławy. Trasa S7 docelowo ma być płatna również dla osobówek. Prędzej czy później w osobówkach zamontujemy obowiązkowo Viatolle i będziemy płacić haracz za poruszanie się. A droga numer 7 jest dla plebsu - dlatego masz jechać po starej siódemce jadąc z Pasłęka do Elbląga czy odwrotnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kpt. P. Tarda(2012-12-28)
 • Panie Kapitanie niby w czym jest pana problem? Dlaczego Pana szanowne zdanie jest nic nie warte?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uznam wyspa(2012-12-28)
 • Kolo porównał Mławe do Elblaga k**** chyba jakis noworoczny zart.
 • Proszę zauważyć, jak niekonsekwentnie od strony wjazdu z kierunku Kazimierzowa - na Obwodnicy Elbląga są oznakowanie GRZECHOTKI-BRANIEWO - pogratulować specjalistom z Gdańska dobrego samopoczucia i wyobraźni!
 • szanowny panie czemu pan tak uważa oznakowanie jest ok bo to droga pasłęk - elbląg a tak pozaty to niema co sie denerwowac oznakowanie jest w porządku to nie jest warszawa tam to dopiero som jaja ulca krakowsjka znak a wjerzdza pan w ulice zamkowom albo tak warszawa - elblag to som jaja
 • Kmity z wiosek nie mogą sobie udarować że istnieje miasto Elbląg. DO GNOJU nie do klawiatury.
 • Po raz 3214568982 ELBLĄG DO POMORZA!
 • To oznakowanie dla obcych może być mylące. Gdy pierwszy raz tamtędy jechałem chcąc dojechać do nowej, ,7,, ten drogowskaz wyprowadził mnie na starą drogę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marek23(2012-12-28)
 • Do- marek23- własnie o to chodzi by ten drogowskaz musi zostać zmieniony!
 • a ja jak pierwszy raz tam jechalam, to nie mialam zadnego problemu. pomyslec trzeba
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bertolini(2012-12-29)
 • mieszkam w Gdyni dlaczego Gdańsk a nie Gdynia no dlaczego?
Reklama