UWAGA!

Teraz ja - Kultura na Zawadzie

 Elbląg, Kultura na Zawadzie
fot. Anna Dembińska (arch. portElu)

Po tym jak zlikwidowany został Dom Kultury w Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakrzewo" wielu mieszkańców Zawady obawiało się, że to już koniec z "kulturą" na osiedlu. Miłym zaskoczeniem było otwarcie filii Biblioteki Elbląskiej w Gimnazjum nr 1, która stała się miejscem kultury Zawady.

Otwarta w ubiegłym roku biblioteka jest instytucją kultury, w takim samym stopniu, jak muzem, galeria czy też dom kultury, tylko wykorzystującą inne narzędzia. W obecnych czasach rola bibliotek nie sprowadza się tylko do promowania czytelnictwa. Organizacja spotkań literackich, popularnonaukowych czy też warsztatów to norma w pracy wielu bibliotek. Czy biblioteka na Zawadzie wpisuje się w ten nowoczesny nurt? Oczywiście, że tak! Sam wygląd pomieszczeń jest nowoczesny, kolorowe ściany dobrze rozstawione księgozbiory, pomieszczenie przeznaczone dla małych dzieci przyciągają wielu mieszkańców w różnym wieku. Nawet najwybredniejsi mieszkańcy znajdą w niej coś dla siebie. Warto też dodać, że osoby pragnące zaznać trochę rozrywki mogą zagrać w gry komputerowe na konsoli Xbox.
       Tak jak wspomniałam na początku, nasza biblioteka oprócz czytelnictwa oferuje również bezpłatne warsztaty dla najmłodszych a także tych ciut starszych dzieci. Spotkania dla rodziców z dziećmi a także zajęcia edukacyjno-plastyczne idealnie wpisują się w nurt nowoczesnej biblioteki. Najbliższe warsztaty odbędą się już w piątek podczas, których dzieci zrobią "polarnego misia".
       Zachęcam każdego mieszkańca Elbląga do odwiedzenia naszej bilbioteki. Zawada powoli przestaje być zapomnianym osiedlem, na którym nic się nie dzieje. Oprócz wspaniałej nowej biblioteki już w marcu otwarte zostaną boiska "orlik" przez co nasze osiedle, oprócz wartości kulturalnych, będzie propagować również te sportowe.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.5 4 27

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Popieram autorkę tekstu. Nowa biblioteka wspaniale wypełnia funkcje Dom Kultury na Zawadzie. Dzieci bardzo chętnie ją odwiedzają, nie tylko wypożyczając książki. W bibliotece można mile spędzić czas a także wziąć udział w ciekawych warsztatach. Pozdrawiam miłe panie tam pracujące!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelnik z Zawady(2013-01-31)
 • Pamiętam czasy gdy dom kultury przy SM Zakrzewo tętnił życiem - sekcje dla dzieci, bale, spotkania dla dorosłych, koncerty. Żal, że nowe władze wypięły się na mieszkańców. Oczywiście dobrze, że jest biblioteka, ale dlaczego nie może być to i to. Łatwo coś zniszczyć, a odbudować już się nie da. Myślę, że mieszkańcy wreszcie przejrzą na oczy i rozliczą zarówno radę jak i zarząd.
 • Podpisana Kasiula - autorka felietonu - słusznie napisała w cudzysłowiu "kultura" na Zawadzie. pewnie tak większość postrzegała "kulturę prowadzona w Spółdzielni Zakrzewo. A swoja droga, dlaczego chcemy, żeby kultura była za darmo? Dlaczego nikt nie ma pretensji, że wspólnoty mieszkaniowe nie prowadza takiej działalności?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "kultura"(2013-01-31)
 • A swoją drogą Biblioteki na Zawadzie nie było wiele lat i bardzo dobrze się wpisała w społeczeństwo. tyle tylko, że najczęściej widze tam dzieci. Panie bibliotekarki są Przeurocze, organizują min. spotkania z podróżnikami i wiecie ile nas przychodzi, ok. 15 wiernych czytelników. Gdzie jest ta cała reszta Zakrzewiaków? Moze mój niepodpisany przedmówca powie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "kultura"(2013-01-31)
 • Totalna Porażka dla Zarządu SM ZAKRZEWO i Prezia, gdzie te czasy że były ferie dla dzieci, półkolonie, wyjazdy na grzybobrania, wieczorki taneczne. To se nie wrati- Panie Hawranek. Nawet strony SM Zakrzewo nie potrafili zmienić i nadal chwalą się Domem Kultury.
 • W końcu jest Biblioteka na Zawadzie, i to nie jest bynajmniej zasługa urzędników ale mieszkańców, którzy od lat upominali się o nią. Ale może w końcu Miasto przypomni sobie o innym bibliotekach w innych częściach miasta. Wszystkie powinny wyglądać jak ta na Zawadzie. A jeśli idzie o działalność n, a rzecz środowiska to w mediach obserwuje się działania w każdej z bibliotek, a nie tylko na Zawadzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2013-01-31)
 • Na Zawadzie przydałby się klub AA, bo niektórzy od 30 lat spotykają się przed klatkami w celach konsumpcyjnych. Co prawda krzywda si, ę z tego powodu nikomu nie dzieje, ale jak to wyglada, gdy grupa 60- 70 latków dzień w dzień wystaje przed sklepem albo przed klatką i coś knują zeby zdobyć na alkohol. Policji to tutaj od dawna nikt nie widział.
 • Z racji wesel, to bardzo dobra decyzja. Jak to jest mieszkaniec od 22.00 ma chodzić na paluszkach, a pod oknem całonocne wesela. Jeszcze jak jest nie za głośne nagłośnienie to jest ok, ale jak dudnią, że ja słyszę przy pozamykanych oknach, że wujek Kaziu nie zgłosił się do konkursu, a podchmieleni goście tłuką się i wyzywają po skończonej imprezie. .. .. Do 1.00 idzie to znieść, ale do rana, żeby musowo nie spać z całą rodziną?
 • Nie ma piaskownic, nie ma działalności kulturalnej na Zawadzie bo taka wybraliście Radę Nadzorczą a ona Zarząd. Pretensje ale to. .. do siebie samych.
 • Kulturę to każdy powinien sam sobie organizować. To co było na Zawadzie to przede wszystkim strasznie głośne imprezy dla dzieci na placu obok ul, Okulickiego. Trzeba było zamykać okna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka Zawady(2013-02-15)
 • Działaność kulturalna na Zawadzie upadła, bo wpływowi działacze rady nadzorczej uznali, iż zrzutka 2 zł na miesiąc na cele tej działalności przekracza mozliwości finansowe spółdzielców. "Przecież współnoty nie dotują takiej działalności", "dlaczego wszyscy mają dokładać do czegoś, z czego korzystają tylko niektórzy". I tak zaprzepaszczono dorobek pokolenia. No bo co tam kultura, to rola państwa. .. .
 • Mają krzywe pólki. Trzeba je poprawnie, prosto powiesić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  esteeta(2013-03-06)
Reklama