UWAGA!

Teraz ja - Niespełnione obietnice

To, że politycy obiecują nam obywatelom przed wyborami lepsze i wygodniejsze życie nie podlega żadnym wątpliwością. Ile w tym jest prawdy? Dowiadujemy się po każdych wyborach. Od momentu wybrania nowych rządzących minęło ponad 2 lata i niecałe 2 lata zostało do następnego głosowania.

W tym czasie powstało wiele pomysłów, rozwiązań i idei, które miały rzekomo zostać wprowadzone w życie, a o których słuch zaginął i tylko zwykły mieszkaniec został ponownie rozczarowany...
       Pomysłów, a raczej złudnych inicjatyw, było co nie miara.  Każde niewywiązanie się z obietnic zawodziło nas, obywateli Elbląga. Dwa lata spędzone w nadziei na wdrożenie w życie przedwyborczych słów minęło bardzo szybko.
       Na początku odważny pomysł wybudowania nowego stadionu, którego jak doskonale wiemy nie będzie. W zamian za to, zostanie wyremontowany stary obiekt sportowy, którego budowa miała zacząć się jesienią tego roku. Do tej pory roboty nie zostały rozpoczęte. Zamknięcie basenu miejskiego i budowa Aqua parku oraz inne niedokończone sprawy są dobrze znane wszystkim mieszkańcom miasta.
       Jak wiadomo, wolą elblążan jest odłączenie się od obecnego województwa i przyłączenie się do Gdańska, co potwierdziło referendum, w którym zdecydowana większość mieszkańców opowiedziała się za województwem pomorskim. Obecne władze przed wyborami obiecywały zbliżenie do Gdańska. Jak na razie na obietnicach się skończyło.
       Przypomnę, że od 2006 roku Szybka Kolej Miejska (SKM) nie kursuje do/z Elbląga. Nic się z takim stanem rzeczy się nie robi. Zatem gdzie jest to zbliżenie?
       Sądzę, że opinie i krytyka ludzi nie jest po to, aby ubliżyć władzy. Głosy społeczeństwa wyrażające sprzeciw niosą nadzieję na polepszenie obecnej sytuacji i uświadomienie rządzącym, że pamiętamy o ich obietnicach.
      
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.6 5 65

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Teraz jak nie ma SKM to prawie zawsze przesiadka w Malborku - WSTYD!
 • Oddajcie moje 100 000 000.
 • Ładnie Stefan zacząłeś i ładnie zakończyłeś. I ja ładnie podzielę się z Tobą moimi przemyśleniami. Jak wiesz nie wszystko złoto - co się świeci. A jednak są na świecie ludzie kupujący zamiast złota tombak. Z własnej nie przymuszonej woli. Są ludzie co lubią chodzić po cienkim lodzie - są ! Moczą nogi ? - moczą ! Różne Boże stworzonka są na świecie. W śród zwierząt - to przeważnie mądry samiec lub samica jest przywódcą stada. Niestety ludzie to niepojęte - nie przyswoili sobie prostych prawideł. I nie umieją wybierać ludzi mądrych - jako swoich przedstawicieli w władzach - każdego szczebla. To ich niewłaściwe - często lekkomyślne decyzje mają znaczący wpływ na Twoje i moje życie. Jak można wytłumaczyć fakt zasiadania w fotelach niektórych posłów czy nawet radnych przez całe lata. Mimo braku z Ich strony choćby cienia zaangażowania. Która kobieta by żyła - lub mężczyzna z kimś w związku - co nie rokuje żadnej przyszłości ? Nie - to się nie zdarza. Zatem rozwód. Bo przecież nie ma większego głupstwa - jak trwanie w związku który przynosi tylko niepewność. A jednak wyborcy to potrafią. Mało tego popełniają ciągle te same błędy. Złuda to znak rozpoznawczy wyborcy. To co nazywa się rozsądkiem - zgubiliśmy już dawno. Przewidywalność - a co to jest ? Ale niech ktoś nam powie - jesteście niemądrzy - szukamy kija - nie refleksji. Choć i ją widziano leżącą gdzieś w rowie.
 • Bylismy im potrzebni tylko w dniu glosowania teraz juz nie.
 • Niech żyje UM !
 • Kapuściński kiedyś opowiadał o afrykańskim plemieniu, którego Rada Starszych wybierała na wodza największego idiotę. Dlaczego? Ano po to, by móc nim manipulować, czyli uprawiać politykę!!!Oczywiście to nie odnosi się do naszych lokalnych realiów, ale coś w tym jest. Ha ha ha.
 • jak będą jednomandatowe okręgi wyborcze, to poseł, radny, senator będzie przede mną się tłumaczył a nie przed szefem partii i będzie głosował tak jak ja chcę, poza tym nie dostanie się do sejmu poseł który dostanie dwieście głosów, jak dotąd się zdarzało, a nie dostał się inny z dwudziestoma tysiącami głosów.
 • Elbląg tonie w politycznych długach !!
 • Elbląg do pomorza!
 • Zróbmy protest, manifestacje. Bezrobocie w Elblagu siega 17%, w powiecie 25%! To Jest skandal!
 • Prezydenta razem z całym tym Urzedem to należy wyrzucić z miasta w trybie natychmiastowym. W dodatku dać dozywotni zakaz wstepu i kazac zaplacic za wszystkie winy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JoooJOjoj(2012-12-01)
 • Elbląg (wymowa ?/i (łac. Elbinga, Elbingus, niem. Elbing, prus. Elbings, rus. Э л ь б л о н г ) – miasto na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba władz powiatu elbląskiego (Elbląg nie wchodzi w jego skład, stanowi odrębną jednostkę samorządu terytorialnego), a także siedziba gminy Elbląg. Od 1992 - stolica diecezji elbląskiej. Najstarsze miasto w województwie, jedno z najstarszych w Polsce (rok założenia 1237,prawa miejskie 1246). Także najniżej położone miasto w Polsce. Leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Według danych z 31 grudnia 2011 r. ma 124 257 mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dachownik(2012-12-01)
Reklama