UWAGA!

15-latek utonął w Nogacie

Elbląg, 15-latek utonął w Nogacie

Policjanci ustalają okoliczności utonięcia 15 – latka z powiatu elbląskiego. Chłopak pływał w niedzielne (28 lipca)  popołudnie w wodach Nogatu. W pewnym momencie zniknął pod wodą. Pomimo udzielonej pomocy przedmedycznej nie udało się go uratować.

Wczoraj około godziny 17.40 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o tym, że w miejscowości Wierciny w rzece Nogat doszło do podtopienia nastolatka. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjny patrol oraz załogę karetki pogotowia. Pomimo udzielonej pomocy przedmedycznej nie udało się uratować życia chłopca. Lekarz z załogi śmigłowca pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 15 – latka.
       Policjanci pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Malborku ustalili, że chłopak przebywał na kąpielisku ze swoją bliską rodziną. Kąpieli zażywał pod opieką jednego z dorosłych mężczyzn. W pewnym momencie najprawdopodobniej zachłysnął się wodą i zniknął pod jej powierzchnią. Z pomocą do wody ruszyli zaalarmowani przez dorosłego opiekuna chłopca mężczyźni przebywający w rejonie kąpieliska. Po kilkunastu minutach udało się wyciągnąć chłopca spod wody. Resuscytację krążeniowo – oddechową rozpoczętą natychmiast przez jednego z mężczyzn kontynuowała następnie załoga karetki pogotowia. Niestety – nie udało się uratować życia chłopca. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok.
       Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego i zachowanie czujności i ostrożności podczas kąpieli we wszystkich zbiornikach wodnych.
      
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama