UWAGA!

24 lipca ruszy nowa edycja Budżetu Obywatelskiego

 Elbląg, 24 lipca ruszy nowa edycja Budżetu Obywatelskiego
Fot. nadesłana

W Urzędzie Miejskim odbyło się inauguracyjne spotkanie zespołu ds. wypracowania propozycji zasad funkcjonowania i wdrożenia Budżetu Obywatelskiego w Elblągu na rok 2024. Nowa edycja BO ruszy 24 lipca. Na realizację projektów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców będzie ponad 4,1 mln zł.

Podczas spotkania członkowie zespołu omówili najważniejsze aspekty Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Dyskutowano między innymi o podziale środków i konieczności szerszego uzasadnienia odrzucanych projektów mieszkańców. Ustalono, że zasady zgłaszania i głosowania projektów będą takie same, jak w ubiegłym roku.

- Jesteśmy w trakcie opracowywania nowej strony internetowej miasta, będzie tam również podstrona Budżetu Obywatelskiego z możliwością głosowania i składania wniosków. W tym roku nie zdążymy jednak z jej wdrożeniem, dlatego sposób składania projektów, procedura głosowania i weryfikacji pozostanie bez zmian – podkreślał Janusz Nowak, przewodniczący zespołu.

Nowa edycja Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 24 lipca, a zakończy 6 grudnia. Szczegółowy harmonogram przyjęty będzie zarządzeniem prezydenta. Kwota przeznaczona na realizację zadań w ramach BO na 2024 wyniesie 4 105 000 zł. Pula na zadania okręgowe wynosić będzie po 550 000 zł, w tym po 30 000 zł na projekty miękkie, z czego każdy nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł. Pozostała kwota, czyli 1 355 000 zł, przeznaczona będzie na zadania ogólnomiejskie.

Już dziś zachęcamy mieszkańców do zastanowienia się, co chcieliby zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tak, jak w latach ubiegłych dla mieszkańców będą również konsultacje, podczas których będzie można uzyskać najważniejsze informacje oraz skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosku. Odbędą się one we wtorki 1 i 8 sierpnia w godz. od 10-15.30.

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego będą dostępne na stronie Urzędu Miejskiego, w mediach społecznościowych i na stronie.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawe czy ustawione będzie, jak nie ma na chrobrego platformy widokowej, tak nie będzie.
 • nic dziwnego, PO od dawna niszczy Elbląg
 • Proponuję całą kwotę "budżetu obywatelskiego" przeznaczyć na naprawę ulic i chodników w Elblągu. Jeżdżąc samochodem po dziurawych ulicach naszego miasta co rusz mam coś uszkodzone w zawieszeniu auta. Żeby jeździć po naszych ulicach trzeba chyba mieś samochód terenowy. Ze stanem chodników również jest bardzo źle. Idąc pieszo łatwo połamać sobie nogi, a jeżdżąc rowerem po chodniku, bo nie wszędzie są ścieżki rowerowe, obręcze kół aż się wyginają. Wstyd i żenada.
 • I tak będą oszustwa jak ostatni!!! z boiskiem sp23,Żenada, niech jeszcze z 10 smoczych łodzi kupią !!!!! bo rzeczka elbląg taka duża !!!
 • dla dobra miasta musimy tych ludzi pozbawić władzy. sa nieskuteczni. Od 6 lat czekam na odbudowę mostka elewów. swoją nieudolność i brak skuteczności wiecznie zganiaja na PIS. juz zygac mi sie chce od tych ich tlumaczen. wyciag naraciarski zlikwidowany, lodowy tor kalbar minionej zimy zamkniety, Basen przy spacerowej ktory doprowadzili do ruiny stoi od lat odlogiem a w planach maja przekształcenie go na zespol sadzawek. Na port nie maja POmysłu, coś tam przebąkiwali ze ma byc mały kameralny. Komunikacja miejska to jest jakies nieporozumienie i kpina z pasazerow. Drogi w miescie dziurawe z pozapadanymi stydzienkami. Mosty zwodzone w rozsypce. generalnie dramat.
 • @Biegacz leśny - POdpisy się tylko zmieniają wśród pieniaczy internetowych. Stara śpiewka. Był Prezydent z PiS i też cudów nie zdziałał. fuszerce jaką za kadencji odstawiono przy budowie CWR Dolinki można by szkolenie zrobić pod tytułem jak nie budować obiektów. Na razie musisz poczekać na koniec kadencji Wróblewskiego ze swoimi żalami.
 • Jak w tym roku wygra w okręgu znowu budowa ścieżki w ciągu Grunwaldzkiej począwszy od Grottgera do Rawskiej to będą jaja. Najpierw poszedł odcinek do Sadowej. Teraz do Grottgera. A rowerzyści już pewnie wnioski mają napisane.
 • Od lat nie biorę udziału w ustawce UM-szkoły, przedszkola... /...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Kat_Na_Idiotów(2023-07-06)
 • Pieniaczy?Idz mitomanie zobacz na wlasne oczy jak wygladaja wymienione przeze mnie obiekty w miescie. Niestety prawda was dobije.
 • Wincy okrenguf i wincy sprytnych zasaduf... no i wincy kontroli dla użendnikuf i bendzie dobże. UM zaprosiło sobie listek figowy ( swoją drogą to nie ma czego zazdrościć ) i teraz już nikt nie powie, że nie konsultowali swoich pomysłów ze społeczeństwem.
 • @Biegacz leśny - Ciągnij się mitomanie w oczekiwaniu na swoje wielkie inwestycje pisowskie. Z fascynacją przeprawiamy się z dziećmi po kamieniach lata mi ten twój mostek między nogami.
 • Proszę za pieniądze z BO zamontować klimatyzację w tramwajach, zdechnąć można jak jest gorąco. W niektórych autobusach już jest i jest wspaniale. I dokończyć remont targowiska.
Reklama