UWAGA!

27 tys. podróżnych

 
Elbląg, 27 tys. podróżnych
fot. nadesłana

Minionej doby lądową granicę państwową z Federacją Rosyjską przekroczyło 27 000 osób. Największą grupę podróżnych stanowili mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego.

Ruch rozłożył się równomiernie na wszystkie przejścia graniczne na Warmii i Mazurach. Zdecydowanie więcej podróżnych wjechało do Polski, bo aż 16 398. Powodem wzmożonego ruchu są dni wolne od pracy po stronie Federacji Rosyjskiej. Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego chętnie korzystają z możliwości spędzania czasu wolnego w Polsce. Wczoraj wjechało 11 512 obywateli FR, w tym 5250 osób na podstawie zezwoleń w ramach małego ruchu granicznego.
       Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzali podróżnych na wszystkich pasach odpraw, co pozwoliło na zminimalizowanie czasu oczekiwania do godziny na odprawę graniczną osób wjeżdżających do Polski. Ponownego natężenia ruchu spodziewamy się w niedzielę po popołudniu, na kierunku wyjazdowym z RP, w trakcie powrotów podróżnych do domu.
       Zdobyte doświadczenie w zakresie wpływu czynników obyczajowych i kulturowych po obu stronach granicy, pozwoliło na wypracowanie takiej pragmatyki pracy, nawet w sytuacji lawinowego napływu podróżnych, aby jak najszybciej upłynnić ruch na granicy państwowej.
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • nie żadne wolne tylko są manewry wojskowe w obwodzie kaliningradzkim na morzu, lądzie i w powietrzu a to jest jeden z elementów taktyki wojsk rosyjskich w formacjach wywiadu i kontrwywiadu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Strateg(2014-06-13)
 • i tak trzeba było odstać ponad 4 godziny
 • I nikt nie zauważa tego że Polaków Rosjanie trzymali po swojej stronie tak długo aż ich hordy zjechały. Oni jadą a My stoimy i jeszcze im się nasi funkcjonariusze kłaniają. I inna sprawa: jeśli Polak przekroczy granicę z pełnym zbiornikiem szybciej niż w trzy dni to celnicy sprawdzają co zrobił z tym paliwem. A jak rusek pasatem ze 100 l paliwa jedzie do biedronki do Braniewa, i wraca za 2 godz. bez paliwa to dlaczego nikt się nie zapyta co on zrobił z tym paliwem? Ile kilometrów po Polsce przejechał?
 • zajmijcie sie DEB. ile innymi tematami
 • stryjek998 Tak nas tam lubią, że wszystko robią aby pobyt tam nasz był jak najdłuższy. Tak jest zawsze na powrocie i normą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  stryjek998(2014-06-13)
 • Niedawno tam byłem. Pojechałem wieczorem jak było jeszcze widno a wróciłem jak było już widno. Ruski swoich puszczali bokiem a my staliśmy jak barany z samochodu nie pozwolił mi wysiąść bo zobaczył w oddali auto na ruskich blachach okienko puste a my stoimy wszyscy przy drugim bo tamto tylko dla swoich. Jak nas nie chcą po paliwo to po parówki też niech się nie pchają.
Reklama