UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

300 zł dla pracowników budżetówki

 
Elbląg, Wiceprezydent Michał Missan i prezydent Elblaga Witold Wróblewski
Wiceprezydent Michał Missan i prezydent Elblaga Witold Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)

Średnio 300 zł brutto podwyżki dostaną pracownicy sfery budżetowej w Elblągu. Tak wynika z deklaracji prezydenta Elbląga, który stwierdził, że nie będzie wyróżniał żadnej grupy pod względem płacy.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podjął decyzję o przyznaniu podwyżki dla pracowników sfery budżetowej w Elblągu. Pracownicy elbląskiej budżetówki mogą liczyć średnio na 300 zł brutto więcej. Podwyżki będą uruchomione od 1 maja. Koszt takiej operacji wynosi 12 mln zł. 8 mln zł było zabezpieczone w budżecie miasta na ten rok, dodatkowe 4 mln zł znalazły się w tzw. „wolnych środkach”. Nie oznacza to zmian w planach inwestycyjnych miasta.

- To nie do końca są „wolne środki”. To pieniądze, które wpłynęły do budżetu z tytułu płatności z ubiegłego roku – powiedział Witold Wróblewski.

Nie oznacza to, że wszyscy dostana „po równo”. Prezydent przekaże dyrektorom jednostek pulę pieniędzy na podwyżki w wysokości 300 zł brutto dla pracownika. Ale o decyzje szczegółowe (w jakiej wysokości konkretny pracownik dostanie podwyżkę) podejmie dyrektor jednostki budżetowej. Z podwyżek są wyjęci nauczyciele, bo edukacja objęta jest odrębnymi przepisami.

Podwyżki otrzymają m.in. pracownicy administracji i obsługi szkół oraz placówek edukacyjnych, jednostek kultury, MOPS, Domów Pomocy Społecznej, Urzędu Miasta, ZBK, Zarządu Zieleni Miejskiej. W przypadku spółek miejskich będą one musiały poszukać pieniędzy w swoich budżetach. W przypadku gdyby ich nie znalazły, mogą liczyć - jak deklarował Witold Wróblewski - na pomoc prezydenta w tej kwestii.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama