UWAGA!

40. urodziny Przedszkola nr 15

Elbląg, Urodzinowa uroczystość w Przedszkolu nr 15
Urodzinowa uroczystość w Przedszkolu nr 15 (fot. Anna Dembińska)

Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę, na bębenku marsza gram, ram tam tam, ram tam tam – od 40 lat kolejne pokolenia dzieci wyśpiewują słowa tej piosenki w Przedszkolu nr 15 przy ul. Diaczenki. Dziś (18 grudnia) placówka obchodziła uroczyście swoje urodziny. Zobacz więcej zdjęć.

Okolicznościowe spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej przedszkola, która z trudem mieściła przybyłych gości. Część artystyczną przygotowały dzieci, na widowni zaś zasiedli rodzice, sponsorzy, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu, a także kadra pedagogiczna przedszkola oraz emerytowane nauczycielki.
       - Przedszkole nr 15 zostało otwarte 1 września 1969 roku – przypomniała Małgorzata Kalkowska, dyrektor „piętnastki”. – Jego progi przekroczyło wówczas 110 dzieci. W 1987 r. placówka została przedszkolem ćwiczeń, a dziesięć lat później przedszkolem z grupami integracyjnymi. Przyjmujemy dzieci niepełnosprawne, które bawią się i uczą ze swoimi sprawnymi rówieśnikami. Mamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, jak również specjalistów: logopedów, psychologa, rehabilitanta ruchowego, pedagoga. Wszystko po to, by najmłodsi mieli tu warunki do zabawy i poznawania świata. Staramy się, by tu był ich drugi dom i by chętnie do nas przychodziły każdego dnia – zapewniała dyrektor Kalkowska.
       Gdy przyszedł czas na prezentację artystyczną przedszkolaki ze wszystkich grup były podekscytowane, ale odważnie śpiewały piosenki i mówiły wierszyki związane z porami roku. Najwięcej ciepłych uśmiechów wywołał oczywiście występ maluchów.
       Jak na każdych urodzinach i w „piętnastce” nie mogło zabraknąć tortu oraz tradycyjnego „Sto lat” i życzeń. Te dziś były wyjątkowo ciepłe.
      

 


      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama