UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

40. urodziny Przedszkola nr 15

Elbląg, Urodzinowa uroczystość w Przedszkolu nr 15
Urodzinowa uroczystość w Przedszkolu nr 15 (fot. Anna Dembińska)

Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę, na bębenku marsza gram, ram tam tam, ram tam tam – od 40 lat kolejne pokolenia dzieci wyśpiewują słowa tej piosenki w Przedszkolu nr 15 przy ul. Diaczenki. Dziś (18 grudnia) placówka obchodziła uroczyście swoje urodziny. Zobacz więcej zdjęć.

Okolicznościowe spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej przedszkola, która z trudem mieściła przybyłych gości. Część artystyczną przygotowały dzieci, na widowni zaś zasiedli rodzice, sponsorzy, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu, a także kadra pedagogiczna przedszkola oraz emerytowane nauczycielki.
       - Przedszkole nr 15 zostało otwarte 1 września 1969 roku – przypomniała Małgorzata Kalkowska, dyrektor „piętnastki”. – Jego progi przekroczyło wówczas 110 dzieci. W 1987 r. placówka została przedszkolem ćwiczeń, a dziesięć lat później przedszkolem z grupami integracyjnymi. Przyjmujemy dzieci niepełnosprawne, które bawią się i uczą ze swoimi sprawnymi rówieśnikami. Mamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, jak również specjalistów: logopedów, psychologa, rehabilitanta ruchowego, pedagoga. Wszystko po to, by najmłodsi mieli tu warunki do zabawy i poznawania świata. Staramy się, by tu był ich drugi dom i by chętnie do nas przychodziły każdego dnia – zapewniała dyrektor Kalkowska.
       Gdy przyszedł czas na prezentację artystyczną przedszkolaki ze wszystkich grup były podekscytowane, ale odważnie śpiewały piosenki i mówiły wierszyki związane z porami roku. Najwięcej ciepłych uśmiechów wywołał oczywiście występ maluchów.
       Jak na każdych urodzinach i w „piętnastce” nie mogło zabraknąć tortu oraz tradycyjnego „Sto lat” i życzeń. Te dziś były wyjątkowo ciepłe.
      

 


      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama