UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

70-lecie profesora Tadeusza Iwańca

 
Elbląg, Profesor Tadeusz Iwaniec świętuje w tym roku 70. urodziny
Profesor Tadeusz Iwaniec świętuje w tym roku 70. urodziny (fot. Czytelnik)

Tadeusz Iwaniec, pochodzący z Elbląga światowej sławy profesor matematyki, obchodzi w tym roku razem ze swoim bratem bliźniakiem Henrykiem (również profesorem matematyki) 70. urodziny. Z tej okazji Polska Akademia Nauk zorganizowała konferencję naukową.

Konferencja z okazji 70-lecia profesora Tadeusza Iwańca odbyła się w dniach 16-22 lipca w Centrum Konferencyjnym w Będlewie. Co prawda urodziny bliźniacy obchodzą 3 października, ale tylko w tym terminie udało się zgromadzić wielu znamienitych gości.
       Konferencję otworzył prof. Paweł Strzelecki, dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, a pierwszy wykład oraz laudację o prof. Tadeuszu Iwańcu wygłosił J.M. Ball z Oxfordu, były prezydent Światowej Unii Matematyków. Najliczniejsza grupa matematyków stawiła się z Włoch, z Neapolu, gdzie prof. Iwaniec promował wielu doktorantów, a w maju otrzymał zaszczytny tytuł doctora honoris causa tego uniwersytetu. Byli matematycy z Nowej Zelandii, Azji, Stanów Zjednoczonych, z Europy i Polski. Głównym tematem konferencji były równania różniczkowe cząstkowe, przestrzenie Sobolewa i ocena zjawisk na granicy ośrodków  ciągłych przy użyciu rachunku wariacyjnego.

  Elbląg, Pamiątkowe zdjęcie uczestników konferencji na schodach pałacyku Potockich
Pamiątkowe zdjęcie uczestników konferencji na schodach pałacyku Potockich (fot. Czytelnik)


       Wśród akcentów elbląskich była degustacja elbląskiego piwa, która znakomicie uzupełniała towarzyska atmosferę w wieczornych dyskusjach. Uroczysty bankiet, rozpoczęty ,,Happy Birthday” i ,,Sto lat” był okazją do wręczenia jubilatowi książki o Elblągu z dedykacjami kolegów z Technikum Mechanicznego w Elblągu  z 1966 roku oraz drobnych elbląskich pamiątek z herbem miasta oraz mapy Elbląga z ulicą Pawią, gdzie bracia Iwańcowie się urodzili i mieszkali do 1966 roku. Upominki elbląskie otrzymali także prof. John Ball, promotor prac jubilata prof. Bogdan Bojarski  - jeden z wielkich nestorów polskiej matematyki. ,,O! Elbląg - stamtąd są bliźniacy” - głośno zauważył prof. Bogdan Bojarski.
       Konferencję zakończyło wspólne zdjęcie na schodach zabytkowego pałacyku Potockich...
      

informacja nadesłana przez Czytelnika
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama