UWAGA!

Absolutorium dla Zarządu Województwa

Elbląg, Ceremonia dekoracji Marszałka Jacka Protasa.
Ceremonia dekoracji Marszałka Jacka Protasa.

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego udzielił dziś (29 kwietnia) Zarządowi Województwa absolutorium z wykonania budżetu. Podczas XXXIX Sesji Sejmiku marszałek Jacek Protas został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.

Głosowanie w sprawie absolutorium z wykonania budżetu było jednym z najważniejszych punktów dzisiejszych obrad. Za uchwałą głosowało 24 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu.
       – Budżet został wykonany przy zaciągnięciu mniejszego kredytu niż pierwotnie planowano, a zadłużenie Samorządu udało się utrzymać na poziomie bliskim zadłużenia na koniec 2008 roku – mówił marszałek Jacek Protas.
       Kolejnym punktem obrad było wręczenie marszałkowi Jackowi Protasowi Złotego Krzyża Zasługi. Odznaczenie zostało przyznane przed katastrofą w Smoleńsku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego. Uroczystego przekazania Krzyża dokonał wojewoda Marian Podziewski
       – Jestem dumny ze sprawowania urzędu w kadencji 2006–2010, a to wyróżnienie jest wynikiem wspólnej pracy wielu ludzi – podkreślał marszałek.
       Odznaczenie nadawane jest od 1923 roku osobom szczególnie dbającym o interes publiczny i dobro społeczeństwa. Obecny gospodarz regionu ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy samorządowca. Jest miedzy innymi Prezydentem Euroregionu Bałtyk oraz Prezesem Związku Województw Rzeczypospolitej.
      
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • - Towarzyszu, zostaliscie odznaczeni za wzorowe badanie zawartosci cukru w cukrze. .. . - Ku chwale ojczyzny obywatelu nadszyszkowniku!
 • Towarzyszu marszałku dalej badajcie zawartosc cukru w cukrze - wierzymy ze osiagniecie naprawde wiele na tej plaszczyznie.
 • Możecie byc pewni ze was nie zawiode i nie zostanie zmarnowna ani jedna kostka cukru. Uroczyście obiecuje ze z cukru ktory badam nie bede pędzić bimru Tak mi dopomóż wszech-szyszkowniku.
 • I to sie nazywa wzorowa postawa! Dajcie na spocznij towarzyszu marszałku.
 • florek Za wybitne zaslugi. .. wycyckania Elblaga z szynobusów. .. Kolejne i tak będa nasze - slyszę pusty smiech Pana Protasa. Kurde, czy nie ma kogos odpowiedzialnego (polityka ), by w końcu powidzial NIE Olsztynowi ?Czy mamy szanse odlączyc się od tego Pasozyta Olsztyna, ktory żeruje na krwawicy Elblaga ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-04-29)
 • marszałek kocha, marszałek radzi, marszałek nigdy nas nie zdradzi
 • komuna to PO
 • Prawda jest taka, że sukcesy tego województwa nie mają przełożenia na Elbląg, który ma rozbieżne interesy niż warmińsko-mazurskie. Won z warmińsko-mazurskim, Elbląg do Pomorskiego!
 • To co się dzieje to nic innego jak wielka groteska, a my mieszkańcy Elbląga musimy w tym tkwić. Oczywiście panowie ci zapewne wykorzystali wazelinkę bo tak na sucho to chyba się nie da. Widzimy na przykładzie w/w, że to sztuczny wytwór i przede wszystkim błędnie powołany prymitywny region ze stolicą na prowincji. Co by nie zrobili i czego nie wybudowali i tak będą zawsze na uboczu świata, a nie pomogą nawet obwodnice czy drogi szybkiego ruchu. Elbląg był i zawsze będzie miastem nadmorskim bez względu na śmieszne podziały administracyjne. Pamiętajmy drodzy czytelnicy o tych kwestiach podczas wyborów przy urnach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zofia.P.(2010-04-30)
 • A jkiedy będą wodociągi i kanaliza w gminie pieniężno
Reklama