UWAGA!

„Aby ludziom dać pokój i słońce, by cierpiącym przywrócić nadzieję” - uroczystość czepkowania w AMiSNS

 „Aby ludziom dać pokój i słońce, by cierpiącym przywrócić nadzieję” - uroczystość czepkowania w AMiSNS
fot. Monika Węgrzynek, AMiSNS

W ubiegły piątek absolwenci pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych zgromadzili się na uroczystości czepkowania, aby świętować ważny krok w zawodową przyszłość jako pielęgniarki i pielęgniarze. Już niebawem rozpocznie się nabór dla nowych kandydatów, gotowych w przyszłości zasilić kadrę medyczną. Zobacz więcej zdjęć.

Uroczystość czepkowania, obfitująca w tradycję i ceremoniał, odbyła się pod auspicjami uczelni, z udziałem prorektorów, wykładowców, przedstawicieli lokalnych instytucji zdrowotnych, absolwentów i ich najbliższych. Wśród mówców znalazła się pani dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz, prorektor ds. studenckich i kształcenia medycznego, która podkreśliła znaczenie ciągłego rozwoju i etycznej praktyki w pielęgniarstwie. Dr n. o zdr. Magdalena Tomczyk, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, mówiła o wyzwaniach zawodowych, które czekają na absolwentów, oraz o roli, jaką pełnią pielęgniarki w społeczeństwie. Barbara Głowacka, koordynator kierunku pielęgniarstwo, wyraziła nadzieję, że studenci będą kontynuować naukę i doskonalenie swoich umiejętności.

Ważną częścią wydarzenia było także wystąpienie zaproszonych gości z lokalnych instytucji zdrowotnych, w tym pani Bożeny Ropelewskiej, dyrektor ds. pielęgniarstwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz pani Magdaleny Budziszewskiej, przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. Każdy z nich zwracał uwagę na znaczenie praktycznej wiedzy i ludzkich wartości w codziennej opiece nad pacjentami.

Podczas ceremonii absolwenci złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli profesjonalną opiekę nad życiem i zdrowiem ludzkim, zgodnie z najlepszą wiedzą i sumieniem. Wszyscy obecni mogli również podziwiać moment czepkowania. Uroczystość zakończyła się zaproszeniem do atrium, gdzie odbyła się sesja fotograficzna.

Już 1 czerwca rusza rekrutacja na studia pielęgniarskie I i II stopnia oraz na pozostałe kierunki medyczne, m.in. położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię oraz kierunek lekarski. Uczelnia w swojej ofercie posiada również kierunki społeczne takie jak psychologia, pedagogika, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja i zarządzanie.

 

Zapraszamy!

 

Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS:

451 177 566
       512 542 967
       512 543 321

e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl

 

---komunikat---


Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie