UWAGA!

Aby ostatni weekend wakacji był bezpieczny

 Elbląg, Aby ostatni weekend wakacji był bezpieczny
fot. nadesłana

Zbliżający się weekend to czas powrotów z urlopów, wakacji. Od dziś do niedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą działania na drogach naszego miasta i powiatu pod hasłem "Ostatni weekend wakacji". Codziennie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą elbląscy i pasłęccy policjanci.

Wzrost natężenia ruchu pojazdów, jakiego należy spodziewać się na zakończenie okresu wakacyjnego i urlopowego, powodować będzie większe zagrożenie bezpieczeństwa na drogach, a w niektórych miejscach, szczególnie na skrzyżowaniach głównych szlaków komunikacyjnych, może dochodzić do utrudnień w płynności ruchu pojazdów. Dlatego też policjanci będą monitorować między innymi główne drogi, czyli trasę S7, K22. Podczas wzmożonych kontroli będą m.in. zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badać stan trzeźwości kierujących, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone będą na terenie miasta i na trasach w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz radary.
       Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale się uśmiałem. Jakie bezpieczeństwo. Panowie i Panie w niebieskich mundurach od jakiś 2 tygodni praktycznie codziennie polują na jeleni na Mazurskiej. Budżet trzeba ratować i z laserem czają się koło Zusu lub Parku Kajki. Dwa pasy zero niebezpieczeństwa ale ograniczenie do 50 jest więc czają się jak hieny. Proszę państwa takie polowanie to jak strzelanie do Pand, jak picie whisky z Colą. Nie ładnie, nie ładnie. Postawcie znak ograniczenie do 80 km/h i przestańcie polować.
 • kierowcy również będą dbać o bezpieczeństwo na drogach, nagrywać wykroczenia i ujawniać w zaistniałych przypadkach jazdę po alkoholu każdego uczestnika ruchu a szczególnie policjantów
 • Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu p. policjanci. Spojrzcie lepiej na siebie, jeśli ktoś z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  kierowcabombowca(2014-08-29)
 • Zapraszamy również do Adamowo-Osiedle- Helenowo-Władysławowo, aby wyłapać tych, którzy mają za ciężkie nogi i suche gardła, które nawilgacają alkoholem.
 • do Adamowa czy innych małych mieścin nie przyjadą bo mają w d. .. Tam złapią najwyżej jednego, może dwóch a na S7 upolują dziesiątki kierowców za przekroczenie na prostej drodze na siedemdziesiątce. I tam zbiorą w szybki i bezstresowy sposób punkty rankingowe nie narobiąc się a jeszcze przy tym bawiąc się możliwościami wyciskania prędkości i przyspieszenia swojego radiowozu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Znawca-tematu(2014-08-29)
 • Dbając o poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście wymieńmy gdzie najczęściej policja poluje na kierowców z radarem. 1 Płk Dąbka przy rynku, 2 Most Unii E. 3 Mazurska przy parku i z drugiej strony na przeciwko jednostki 4 Radomska na ograniczeniu prędkości, 5 Bielany przy działkach, 6 Ogólna łapią od strony Sandry. .. .. Proszę o dalsze ujawnianie ulubionych posterunków.
 • 7 Rawska - koło Hydropressu; 8 Kościuszki - wjazd na parking cmentarza Agrykola
 • Mazurska przy ZUS. Ostatnio prawie codziennie są.
 • Do Znawca-tematu - Jeżeli chodzi o Adamowo-Osiedle to piszesz, że złapaliby jeden czy dwa pojazdy, mylisz się bardzo bo ja określiłbym na dziesiątki tylko przez godzinę stania patrolu. Czasami widzę pojazdy, które jadą tak na oko około setki przez tą miejscowość a mogą tylko 50km/h. Wystarczy trochę chęci przez policję, aby to zmieniło się na lepsze. Tym bardziej, że często widać na tej drodze dzieci idące jezdnią mimo, że jest tam chodnik. Dobrze by było w nocy też ten teren patrolować, bo jest tam niebezpiecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  oligarcha(2014-08-30)
Reklama