UWAGA!

Ale ja tylko sobie odpoczywam...

 
Elbląg, Ale ja tylko sobie odpoczywam...

Policjanci ruchu drogowego w trakcie wieczornego patrolu zauważyli leżącego przy drodze mężczyznę. Okazało się, że 40-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Na pytanie funkcjonariuszy czy potrzebuje pomocy odparł, że nic mu nie jest, a przy jezdni położył się by odpocząć.

 Wczoraj (20 października) policjanci ruchu drogowego w trakcie powrotu z zakończonej interwencji dostrzegli leżącego przy drodze mężczyznę. Okazało się, że 40-latek znajduje się po wpływem alkoholu. Funkcjonariusze by upewnić się, że nic mu nie jest zapytali, czy nie potrzebuje pomocy medycznej. Mężczyzna odparł, że jedynie sobie odpoczywa i jakakolwiek pomoc jest zbędna. Policjanci, biorąc pod uwagę fakt, iż 40-latek leżał po zmroku przy jezdni oraz to, że był pijany postanowili, że nie zostawią go samego. W trosce o jego życie i zdrowie zdecydowali, że przekażą go pod opiekę znajomego.
      
       Funkcjonariusze wciąż przypominają, że pieszy, który porusza się po zmroku po drodze bez odblasków, jest tak naprawdę niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów, a to nie daje już praktycznie żadnej szansy na reakcję. Jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca dostrzega go sponad 150 m. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.
      
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • czy funkcjonariusze nie odróżniają leżącego w bezpiecznym rowie człowieka od poruszającego się po jezdni że zalecają kamizelkę? Ten człowiek pewnie szedł po polu i chciał odpocząć.
 • A czy ty odrozniasz nawalonego w 3 dupy goscia, ktory w kazdej chwili moze uznac, ze odpoczywanie skonczyl i wylezc na ulice, od osoby ktora sobie "odpoczywa" ?
 • a czy ty odróżniasz nadgorliwość od faszyzmu ?
 • a czy wy odróżniacie że w nocy jest zimno i człowiek mógł zamarznąć (a przynajmniej się przeziębić;P)dobrz zrobili.
 • sponad - informacje o 'sponad' - Słowniki PWN. .. .ortograficzny. sponad (np. sponad chmur), ale: Z ponad stu kandydatów wybrano trzech. Więc jak winno wyglądać czego nie widać w tekście!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Miodek.vs.Bralczyk(2014-10-21)
 • Przejścia dla pieszych w Elblągu po zapadnięciu zmroku i opadach mżawki sa praktycznie nie widoczne jak i piesi na tych przejściach gdyż oświetlenie przejść w Elblągu woła o pomst we do nieba, Może nowe władze w Elblągu dostrzegą ten problem. Osoby odpowiedzialne za oświetlenie przejść winny się udać do trójmiasta i zapoznać się jak tam są oswietlone przejścia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mieszelb(2014-12-10)
Reklama