UWAGA!

Angielski dla urzędników. Na koszt Unii

 
Elbląg, Ten kurs angielskiego nie jest skierowany do nauczycieli, a raczej do kadry zarządzającej elbląską oświatą
Ten kurs angielskiego nie jest skierowany do nauczycieli, a raczej do kadry zarządzającej elbląską oświatą (fot. arch. AD)

W styczniu przyszłego roku 10 pracowników elbląskiej oświaty rozpocznie sześciomiesięczny kurs języka angielskiego. Głównie będą to pracownicy Departamentu Edukacji, a jeśli będą jeszcze wolne miejsca, także dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół. Za ich dokształcanie zapłaci Unia Europejska. Wniosek o dofinansowanie złożył prezydent Grzegorz Nowaczyk. Jerzy Wilk wolałby jednak większy nacisk położyć na edukację uczniów.

Kurs języka angielskiego jest organizowany w ramach projektu unijnego pn. „Europejska kadra w elbląskiej oświacie”. Wniosek złożył jeszcze prezydent Grzegorz Nowaczyk. Miasto jednak nie wyłoży ani złotówki na podnoszenie zdolności lingwistycznych pracowników oświaty. Zapłaci Unia Europejska. Blisko 60 tys. zł.
       - Celem projektu jest podwyższenie kompetencji zawodowych kadry zarządzającej elbląską oświatą w zakresie znajomości języka angielskiego oraz zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W sześciomiesięcznym kursie językowym, zgodnie z wnioskiem, mogą wziąć udział pracownicy Departamentu Edukacji, a jeśli liczba chętnych będzie niższa niż 10, również dyrektorzy lub wicedyrektorzy elbląskich szkół. Ostateczna lista kursantów będzie znana po ustaleniu szczegółów (w tym terminów zajęć) z firmą, która zostanie wyłoniona w drodze ogłoszonego w BIP-ie konkursu ofert.
       - Projekt jest konsekwencją działań i decyzji podjętych przez poprzedniego prezydenta – zaznacza Monika Borzdyńska. - Aplikując o nowe środki unijne na działania edukacyjne prezydent Jerzy Wilk będzie kładł nacisk na poszerzenie oferty dla uczniów. Nie ulega wątpliwości, że to oni powinni być adresatami kolejnych projektów – kończy rzeczniczka obecnego prezydenta.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 10.. .. śmieszna liczba. .. gdyby chociaż 100 poduczyć. i rosyjski niech sobie lepiej przypomną. ..
 • Wilka rozliczymy w następnym roku. Co obiecał przed wyborami a co takiego zrobił. Śmieliście się ze ślimaka a dopiero teraz widać niektóre aspekty promocji miasta - logo i nazwa Elbląg pojawia się w produkcjach TVP dopiero teraz. Protestować i być w opozycji jest niezwykle łatwo. Rządzić, zwłaszcza w czasach kryzysu dużo trudniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  kandydatSalceson(2013-12-17)
 • cóż za uszczypliwości. A dlaczegóż to uczniowie mieliby dostawać dodatkowe kursy językowe. Czyżby Pan prezydent nie wierzył w kompetencje elbląskich nauczycieli? Już tak się nie podlizujcie "ciemnemu ludowi". Urzędnicy niech się kształcą, albo zatrudniajcie młodych, z pokolenia gdzie język obcy, to normalka. Ja osobiście nie mam nic przeciwko abyśmy mieli urzędników na poziomie, wykształconych, umiejących się posługiwać językami, aby wstydu nie było. .. .
 • Panie Wilk nie składaj pan następnych obiecanek, zajmij pan się złożonymi wcześniej obiecankami.
 • Angielski dla dzieci na koszt Unii. .. .. od razu lepiej by brzmiało
 • Dlaczego urzędasów kształcić za pieniądze podatników ??? A może tak dać im 6 miesięcy [lub więcej i następnie weryfikować] na podniesienie kwalifikacji zawodowych we własnym zakresie !!! i za własne pieniądze [ przecież zarabiają. .. i 13-tki też biorą! ]. może przy przyjęciu do pracy sprawdzać poziom języka tak jak w porządnych firmach ???. A może praca w administracji publicznej jest jedną wielką patologią, finansowaną z pieniędzy podatników ??? Póki co: Urzędnik = kawa + niekompetencja !!!. co oznacza że są pasożytami społecznymi!!!, a ich wynagrodzenia nie odzwierciedlają ich pracy [ są sztucznie (ustawowo) zawyżone ].
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  śmiechuwarte(2013-12-17)
 • rozumiem że cała 10 z SP 1 i SP 18 skoro to było za Nowaczyka i Soi machloi
 • Kadra zarządzająca oświatą - osoby, które "wyżej srają niż dupę mają". Swoją pozycję podtrzymują dzięki układom i znajomościom. Wszystko zatrzymało się na latach 50-tych. 100% do wymiany. Nie należy w nich inwestować!
 • Niech urzędasy uczą się na własny koszt Nie POdoba się, to won!!! Jest wielu wykształconych z językami na ich miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  rolio(2013-12-17)
 • Dziwne, żeby dzisiejsza kadra na takim stanowisku nie znała ang. przynajmniej na poziomie średnim. .. Pytanie sie rodzi: Jak oni się dostali do pracy?
 • Porządne firmy same wysyłają pracowników na kursy językowe i studia podyplomowe, ponosząc wszystkie koszty.
 • to żarty jakieś to pracownicy departamentu edukacji nie znają języka angielskiego?????to ładnieo nich świadczy!!!jak dostali się tam do pracy?ja znam 4 języki biegle!!!!!iuczyłam się na koszt własny!!!!!a tu tak mało zarabiają w urzędzie, że będą uczyć się na nasz koszt?to won ze stołka ja tam chętnie zasiądę!!!do szkoły matoły!pasożyty społeczne !!dzieciom pomóc bo niektórych bardzo zdolnych uczniów nie stać nawet na podręczniki !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  ktoś33(2013-12-17)
Reklama