UWAGA!

Ankieta w sprawie strajku

Solidarność przeprowadzi ankietę, czy i w jakiej formie powinna odbyć się ogólnokrajowa akcja protestacyjna.

W regionie elbląskim ankiety trafią do komisji zakladowych we czwartek. To konsekwencja uchwały, jaką podjęła ostatnio komisja krajowa związku.
     Na podstawie ankiet, KK Solidarności zdecyduje o ostatecznej formie protestu w kraju.
     - Komisje zakładowe mają się wypowiedzieć, czy np. chciałyby przeprowadzić strajk dwugodzinny czy może jednodniowy, a poza tym, kto będzie pokrywał koszty pracownicze za czas strajku - powiedział Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności.
     W regionie elbląskim, obejmującym byłe województwo elbląskie, w zakładach pracy i firmach działa 160 komisji zakładowych.
     Wypełnione ankiety mają trafić do zarządu regionu 17 października.W regionie elbląskim ankiety trafią do komisji związkowych w czwartek. To konsekwencja uchwały, jaką podjęła ostatnio Komisja Krajowa związku.
     Na podstawie ankiet, Komisja zdecyduje o ostatecznej formie protestu w kraju.
     - Komisje zakładowe mają się wypowiedzieć, czy np. chciałyby przeprowadzić strajk dwugodzinny czy może jednodniowy, a poza tym, kto będzie pokrywał koszty pracownicze za czas strajku - powiedział Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Obawiam się,że aktualna polityka Solidarności może spowodować dalszą utratę miejsc pracy i nie będzie kogo ankietować......
 • Dzień bez strajku dniem straconym!
 • A o co ten strajk? Dla Zasady?
 • Ja - pyta się o co ten strajk? Odpowiem - to forma walki o władzę, o władzę dla siebie już mamy przyklady, o co walczyła "S" w latach 80' ub. wieku i kto na tytm zyskał.
 • Należy wszystkie organizacje związkowe wyprowadzić z zakłaów pracy , gdyż ich etaty pożerają znaczne wartości funduszu płac .Poczytejcie w Pulsie Biznesu jakie interesy ( udziały ) mają organizacje związkowe w Kompanii Węglowej . Pytanie retoryczne - kogo oni tak naprawdę bronią ? Walczą o robotników czy o wlasne stołki ? Trzeba stworzyć organizację silną , wiarygodą i uczciwą , funkcjonującą poza firmami , niezależną od polityki i władzy miejscowej a wtedy określić lokalny program pomocy dla ciągle ubożejącego społeczeństwa .Władza ma się dobrze a problemy ludzi biednych i głodnych tak naprawdę ich wogółne nie obchodzą !
 • "S" zastanówcie się nad chociażby jedną forma pomocy dla biednych np. Zupa gąrąca lub kanapka raz dziennie a nie ciągle szukacie 'ZADYMY" Czy wy nie słuchacie" OJCA ŚWIĘTEGO"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cZYTELNIK(2003-10-09)
 • A kto zaplaci za strajki organizowane do tej pory,za straty jakie poniesli pracodawcy Tak wlasnie nabija sie w przyslowiowa butelke ludzi............placicie za to ,ze nalezycie do zwiazku,no i za strajk tez mozecie zaplacicI co wam to da NIC! A zwiazek komu pomogl NIKOMU. przeciez to kupa buntownikow i darmozjadow ,zyjacych za pieniadze luidzi pracy, nic nie rozumiejacych,dbajacych o wlasnu czubek nosa
 • Najwygodniej całą winą za sytuację jaka obecnie panuje w naszym kraku i naszym regionie scedowaś na SOLIDARNOŚĆ. A może winę ponosi Solidarność za rakiety jakie znależli żołnierze polscy w Iraku. Ludzie opanujcie się w tych atakach na związek Solidarność i inne organizacje zwiazkowe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  związkowiec(2003-10-09)
 • A może najpierw niech się trochę opanują związkowcy i inni działacze...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arsen_L(2003-10-09)
 • zawsze u zwiazkowcow pierwsze skrzypce graja emocje,a to czesto prowadzi do zlego albo do niczego!
 • Tak,tak tylko strajk,władze S sa biedne zarabiaja po parę tysięcy,ale o co tu strajkować niech mi ktos wytłumaczy.Był chleb,zaproponowała S ciepłe bułeczki a wyszło:SUCHARY.Pozdrawiam wszystkich rozsądnych,którzy oleją a jak pójda to na całość.
 • To sobie Kozlowski wymyslil ! ! zrobic strajk,no a koszty najlepiej niech poniosa strajkujacy,a swoje raczki naljlepiej umyc i stanac z boczku.Ale co tu sie dziwic przeciez tak bylo zawsze,pan Kozlowski jest od pokazywania sie,a konsekwencje niech ponosza ci co stoja z boku.
Reklama