UWAGA!

Aquapark w cieniu referendum

 
Elbląg, Aquapark w cieniu referendum
fot. Anna Dembińska

Jutrzejsza konferencja prasowa poświęcona budowie w Elblągu aquaparku i zapowiadane na piątek przez inicjatorów referendum złożenie w Wojewódzkiej Komisji Wyborczej ponad 10 tysięcy podpisów poparcia pod wnioskiem o referendum wydają się dziś najważniejszymi wydarzeniami nachodzącego tygodnia.

Anonsowana na jutro (21 stycznia) konferencja prasowa wiceprezydenta Adama Witka na temat aquaparku ma sens tylko wówczas, gdy padną na niej konkretne terminy rozpoczęcia i zakończenia tej inwestycji i poznamy źródła finansowania. Dla wielu elblążan aquapark i wiązany z jego budową remont kąpieliska miejskiego to temat niezwykle ważny, mogący wpływać na ocenę rządów obecnej ekipy.
       Na czwartek (24 stycznia) zaplanowano konferencję poświęconą miejskim inwestycjom w 2013 r. Najbardziej oczekiwane przez elblążan są harmonogramy oddawania do użytku kolejnych, wyremontowanych odcinków dróg wojewódzkich nr 503 i 504. Być może poznamy też więcej szczegółów dotyczących budowy kompleksu sportowo-kulturalnego przy ul. Agrykola, którego głównym elementem będzie stadion piłkarski. Mile widziane byłaby też informacja o terminie ukończenia budowy kładek na starówce, bo kolejną zwłokę trudno sobie wyobrazić.
       W piątek (25 stycznia) inicjatorzy referendum zamierzają złożyć listy z podpisami pod wnioskiem w sprawie odwołania prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miejskiej (ostateczny termin mija w sobotę 26 styczna). Złożenie podpisów oznacza rozpoczęcie ich weryfikacji. Jeśli wszystko będzie w porządku, najpóźniej po 30 dniach (ale pewnie nastąpi to szybciej) Komisarz Wyborczy ogłosi termin przeprowadzenia referendum.
       W każdym razie początek roku, który był dla elbląskich władz i większości lokalnych polityków okresem wyczekiwania na efekty działań grupy referendalnej, właśnie się kończy, a definitywnie skończy się, gdy podpisy zostaną złożone.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Oby jak najszybciej Go odwołać!
 • Najgorszy prezydent Elblaga, ludzie pracy nie maja a ten Orliki buduje i innymi pierdołami sie zajmuje!!!
 • Najgorszy prezydent Elbląga !!! Ludzie pracy nie mają, a ten Orliki buduje!!!!!
 • Niech juz nic nie rusza prezydent, chcemy aby nowy prezydent zajął się tymi sprawami
 • pali się koło d. .. to znowu będą gruszki na wierzbie obiecywać. A po co nam ten aquapark- kogo będzie na niego stać- emerytów czy bezrobotnych?????
 • Kogo będzie stać? Ratysz, US, ZUS i wiele innych darmo. .. ów
 • 100% poparcia dla prezydenta Nowaczyka. Za inicjatywę budowy stadionu i aquaparku. Jak chcecie pracy to zakładac własne firmy a nie liczyc na kogoś. Komuna się skonczyła. MOPS też na wyczerpaniu.
 • I tak nie bedzie referendum o odwołanie obecnego prezydenta z funkcji. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie pobiegnie do urn 15 miesięcy przed terminowymi wyborami. Po co. Żeby w koszta miasto pchac i żeby ta grupka neo referendalna zaistniała za nasze pieniądze. Bez sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacys tacy(2013-01-21)
 • Kolejna wycieczka Nowaczyka będzie. .. na pośredniak w celu rejestracji jako bezrobotny. I tak oto sen o Brukseli i euro posłowaniu przeszło koło nosa. Grzesiek do łopaty śnieg zwalać z chodników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czujnik(2013-01-21)
 • W tym Upadlym Elblągu firmę zakładać? Po to żeby darmozjadów z ZUS-u dorabiać?Ja pobiegnę nawet 3 mies przed wyborami żeby Go odwołać. Po 15 mies może być druga rumunia, jak już nie jest!!!!Najgorszy prezydent w histori Elbląga!!
 • Witek zwołuje konferencję? Dla czego, PO co? By ratować okręt, ktory tonie i PO sie nazywa? A gdzie tchorz Nowaczyk? Wystawił Witka na odstrzał?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czujnik(2013-01-21)
 • Aquapark nie potrzebny teraz w zimie. Ludzie chca pracy i chleba a nie "igrzysk"! Ale tego pierdzistołki nie rozumieją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czujnik(2013-01-21)
Reklama