UWAGA!

Autobus pełen usterek i ... dzieci

Elbląg, Podczas tej kontroli okazało się, że autokar miał wiele usterek i nie nadawał się do dalszej jazdy
Podczas tej kontroli okazało się, że autokar miał wiele usterek i nie nadawał się do dalszej jazdy (fot. arch.)

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali do kontroli autobus przewożący kolonistów, którzy wracali z wakacyjnego wypoczynku na Mierzei Wiślanej do Legionowa. Funkcjonariusze stwierdzili wiele usterek, a wśród nich niesprawny układ hamulcowy, pękniętą przednią szybę i wycieki płynów. - Ten pojazd w ogóle nie powinien ruszać w trasę - podsumowali i zakazali kierowcy dalszej podróży.

Dziś (9 sierpnia) około godziny 11 na elbląskim odcinku trasy nr 7 zatrzymano do kontroli drogowej autobus volvo przewożący dzieci z letniego wypoczynku. Kontrola wykonywana przez policjantów elbląskiej drogówki odkryła szereg usterek wpływających na bezpieczeństwo podróży.
       - „Łyse” opony, wycieki płynów - w tym oleju, a także nieszczelności w układzie pneumatycznym – mówi policjant z ruchu drogowego elbląskiej komendy – to tylko niektóre z ujawnionych usterek. Ten autobus nie powinien był w ogóle wyjechać na drogę, a już tym bardziej przewozić dzieci na tak długiej trasie. Całości dopełniał niesprawny układ hamulcowy oraz pęknięta szyba czołowa.
       Pojazd nie został dopuszczony do ruchu, a przewoźnik został zobowiązany do podstawienia innego, sprawnego pojazdu. Kierowca opisywanego autobusu był trzeźwy i miał wszystkie wymagane przepisami uprawnienia. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama