UWAGA!

Autobus wiozący oferty pracy

 
Elbląg, Autobus wiozący oferty pracy
fot. WS

Jedzie tam, gdzie bezrobocie jest szczególnie wysokie, oszczędza czas i pieniądze bezrobotnych, pozwala na szybsze dotarcie do interesujących ofert. Work Bus czyli Mobilne Biuro Rekrutacji zawitało również do Elbląga.

Work Bus, kursujący od połowy września, to pomysł jednej z katowickich agencji pracy. Wszyscy, którzy zjawili się dzisiaj (11 października) na placu Jagiellończyka od godz. 13 do 15 mogli dowiedzieć się o interesujących ofertach pracy za granicą, a także zapytać o wszystko to, co dotyczy procesu rekrutacji.
       – Najbliższe oddziały mamy we Wrocławiu oraz w Poznaniu, trudno byłoby zatem sprowadzić osoby poszukujące pracy do naszych biur, dlatego stwierdziliśmy, że lepiej będzie wyjść naprzeciw i przyjechać na Pomorze, co przecież nie wiąże się z kosztami ze strony szukających pracy – wyjaśnia Dagmara Gliszczyńska, jedna z rekrutujących. – Tutaj głównie szukaliśmy pracowników budowlanych z doświadczeniem, na rynek francuski i belgijski, mile widziana byłaby znajomość języka francuskiego. Natomiast, jeśli chodzi o rynek niemiecki to jest to opieka nad osobami starszymi oraz praca w magazynach – wyjaśnia Dagmara Gliszczyńska, przeprowadzająca rekrutację. – Niektóre z tych osób, które przyszły były przygotowane, przyniosły CV, wiedziały czego chcą, czego oczekują, jakie stanowiska ich interesują. Dużą cześć stanowili budowlańcy z doświadczeniem, jak również kobiety szukające pracy w hotelach. Dziś przeprowadziłyśmy na pewno 20 rozmów.
       Co zatem mówili elblążanie przybyli na plac Jagiellończyka?
       – Interesuje mnie praca za granicą, w Szwecji, być może w Norwegii. Chciałbym wyjechać i trochę zarobić, bo tutaj zarabiam około 1,5 tys. złotych, a to mało, jak z tego dom utrzymać – mówił pan Piotr.
       – Byłam za granicą, dwa lata pracowałam w Holandii, ale wróciłam teraz. Chciałabym z powrotem wyjechać, akurat w firmie, w której pracowałam w tej chwili nie ma pracy – mówiła jedna z pań, która przyszła na plac Jagiellończyka. – Dowiedziałam się o tej akcji przypadkiem, przechodziłam obok i zajrzałam, co mają tam ciekawego. Na dzień dzisiejszy potrzebują osób do pracy w Niemczech do opieki nad starszymi osobami. Podobno ma być jakaś praca na produkcji, być może w hotelach, na razie jednak nic nie wiadomo.
       – Cały czas szukam ofert pracy w Internecie, wiem, że dużo firm oszukuje, szukam takich ogłoszeń, żeby gdzieś się zaczepić, gdziekolwiek – mówiła inna. – Moim zdaniem w Elblągu, w miejscu gdzie jest takie bezrobocie powinno być więcej takich akcji, dużo więcej takich autobusów. Elbląg to miasto emerytów, ludzie stąd uciekają, nie chcą tutaj mieszkać.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak zwykle po fakcie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  no no no(2012-10-11)
 • było www.portel.pl
 • A ile w Elblągu jest bezrobocia ???
 • a właśnie że pisali o tym 08.10.2012 ; tu jest link do artykułu www.portel.pl
 • Rychło w czas 8.10 info, jasne myślenie nie boli
 • Rozwalenie przemysłu cięzkiego przez rządy lewicowo-liberalne spowodowało katastrofalny upływ ludnosci z Elbląga. Ja sam wyjechałem z miasta za pracą a źyć trzeba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_57019(2012-10-12)
 • zal mi tych ludzi, glowy pospuszczane, jak by to ich byla wina ze roboty brak na rynku, autobus wielki - oferta cieniutka, dwie oferty budowlaniec i opiekunka dla zachodniej gieriatrii i ani slowa o potrzebach(betoniarzy, murarzy kafelkarzy) -, jakich fachowcow szukaja ? najlepsza prace to ma rekrutujaca- nie narobi sie, bo malo ofert, a pobory unijne albo z funduszy -leeeccaa, jedyna nauka z tej lekcji plynie, trzeba kupic stary autobus, przemalowac go, wymyslec jakas jedna lub dwie oferty pracy, - nie wieceji -zeby roboty nie bylo za duzo i wio w Polske. unia i fundusze(te miejskie) maja kase na poszukiwanie nowych miejsc pracy. .tylko rusz du. .pe i glowa do gory bo zal na was patrzec. .. powodzedia!!!. .. Olek
 • Olek trafiłeś w samo sedno. Popieram A
 • To propaganda! Wiecie co wymyslili na pośredniaku? Od dwóch lat nie robią w Elblągu żadnych szkoleń i kursów dla bezrobotnych w celu podniesienia kwalifikacji czy checi uzyskania przekwalifikowania zawodowego. Na pytanie czemu nic nie organizują odpowiedź maja taką że po kursach mało kto znajdywał pracę i nie będą robić szkoleń. To ja się pytam czy taki kurs np księgowej czy operatora wózka widłowego jest na pół roku czy na kilka lat ? I jak mają znaleźć pracę przy takim bezrobociu w tym mieście gdzie stołki sa za wczasu rozdawane po protekcji ? To sobie wymyślili że jest możliwość dofinansowania ale wnioskodawca musi przedstawić papier że po takim kursie natychmiast zostanie przyjęty do pracy !!! Po drugie takie szkolenia są bez żadnych warunków. .. ale dla Olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BEZ-pośrednik(2012-10-12)
 • bezrobiocie w miescie siega 22,5%
 • oj chyba więcej. A ile jest tych co juz prawa do zasiłku nie mają albo mają w d. .. .PUP i się w ogóle nie rejestrują
 • to wstyd by na pomorzu takie miasto jak elblag nie mialo pracy dla ludzi-co robi wasz prezydent?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WROCEK(2012-10-12)
Reklama